Šetření bývalé soudkyně britského nejvyššího soudu Janet Smithové začalo v roce 2012. Smithová měla poodhalit stav korporátní kultury a procesů v BBC v dobách, kdy zde Savile a Hall pracovali, tedy od roku 1964 do roku 2007.
Bývalý moderátor Hall měl sexuálně obtěžovat 21 mladistvých, o čemž vedení BBC v Manchesteru v té době vědělo, ale nijak nereagovalo.
„Dělali, že nevidí to, na co si měli pořádně posvítit. Neochránili ty, kteří jim věřili,“ uvedla v reakci na vyšetřovací zprávu předsedkyně BBC Trust Fiona Fairheadová.
Generální ředitel BBC Tony Hall uznal, že „organizace oběti zklamala, právě když je měla ochránit. Tato otřesná epizoda nám ukázala, že sláva je velmi silná forma moci. A jako kterákoliv jiná forma moci musí být hnána k odpovědnosti… a to nebyla.“
Podle soudkyně Smithové BBC minimálně pětkrát nevyužila šanci zastavit tyto dva „sériové sexuální predátory“.

Studio ČT24: V Británii zveřejnili zprávu o zneužívání na půdě BBC
Smithová vyslechla 117 současných či někdejších pracovníků BBC, kteří o zneužívání minimálně tušili. „Zprávy a podezření o Savilových a Hallových činech kolovaly mezi nižším managementem, zatímco se všichni bytostně báli to říct vyššímu managementu,“ komentuje závěr britské soudkyně spolupracovník ČT24 Jan Jůn.
Soudkyně mimo jiné došla k závěru, že každé oddělení BBC pracovalo samostatně. Lidé se mezi sebou nebavili a pracovali v ovzduší tvrdé konkurence a nepřátelství. Proto také oběma mužům jejich chování procházelo.
Hlavní závěry vyšetřovací zprávy:
- V souvislosti se svým působením na BBC měl Savile zneužít 72 mladých dívek či chlapců;
- v osmi případech došlo ke znásilnění, v jednom případě k pokusu o znásilnění;
- k většině útoků došlo v roce 1970, v rámci natáčení Savilova hudebního pořadu Top of the Pops;
- nejmladší oběti Savilova sexuálního napadení bylo 8 let
- formálně bylo podáno pouze osm stížností
- dva vedoucí manažeři BBC věděli, nebo minimálně tušili o Hallových sexuálních útocích, přesto věc neřešili.
Moderátor Stuart Hall byl za své činy v roce 2013 odsouzen ke 30 měsícům vězení.
Excentrický moderátor Jimmy Saville zemřel v roce 2011. Teprve po jeho smrti se podařilo policii prokázat, že šlo o chronického sexuálního útočníka, který má na svědomí zřejmě až sedm stovek zločinů. Jako štědrý podporovatel zdravotnických zařízení měl přístup k pacientům minimálně v 28 nemocnicích. Během čyřiceti let v nich měl sexuálně napadnout či znásilnit ženy a dívky ve věku od pěti do 75 let.