Dva ruské letouny bombardovaly podle agentury Reuters pozice gruzínského dělostřelectva zhruba deset kilometrů severně od Gori. V oblasti je umístěna hlavní gruzínská vojenská základna. Gori se nachází přibližně sto kilometrů od gruzínské metropole Tbilisi.
Tbilisi oznámilo, že z Iráku zpět do země stahuje svůj vojenský kontingent o síle 2000 mužů. Podle velitele této jednotky se přesun do Gruzie uskuteční, jakmile Spojené státy poskytnou nezbytné dopravní prostředky.
Terčem Rusů v Gruzii se v noci na dnešek staly i další dvě vojenské základny a strategický černomořský přístav Poti. Gruzínský prezident Michail Saakašvili byl evakuován z prezidentské budovy v Tbilisi na bezpečnější místo, přemístěny byly podobně i další pracoviště státní správy. Před ruskou ambasádou v Tbilisi demonstrovalo v noci na dnešek podle očitých svědků kolem 3000 osob s transparenty jako „Rusko není mírotvůrce, ale agresor“. Gruzie údajně začala výrazně posilovat i vojenský kontingent na hranici s druhou gruzínskou vzbouřeneckou republikou Abcházií.
Mluvčí ruských pozemních vojsk Igor Konašenkov ráno řekl, že v metropoli separatistické Jižní Osetie Cchinvali byli v noci zabiti další tři ruští vojáci. Podle Moskvy tak od zahájení zdejší gruzínské ofenzívy zahynulo 15 příslušníků ruských sil. Tbilisi zase hovoří o stovkách zabitých civilistů ruskými vojáky. Nezávislé zdroje žádné z těchto tvrzení dosud nemohly potvrdit, nebo vyvrátit.
Spojené státy potvrdily, že v oblasti Tbilisi působí v posledním období na 130 amerických vojáků a civilních pracovníků Pentagonu, kteří zde fungují jako poradci. Mluvčí Pentagonu Bryan Whitman ujistil, že se nepočítá s jejich zapojením do konfliktu. „Gruzínci nevyjádřili žádnou žádost o pomoc,“ řekl mluvčí, jehož země vyzvala v pátek Rusko, aby stáhlo své bojové jednotky z Gruzie. K ukončení násilí a snaze se vyřešit spory za jednacím stolem vyzvala obě země i Čína.