Podle zákonů, které popsal, se pohybují nejenom planety, ale také družice, orbitální stanice nebo raketoplány. „Keplerovy zákony, to je taková bible astronomie. To se učí na vysoké škole hned v prvním semestru,“ upozornil astrofyzik Jiří Grygar.
Sám vědec nemohl tušit, jak moc jeho dílo změní budoucnost. Byl to především matematik, ale zkoumal třeba sněhové vločky nebo stavěl čerpadla a vodní pumpy. „Byl vlastně průkopníkem věcí, které se o několik století nebo desetiletí později studovaly nebo staly,“ řekl Antonín Švejda z Národního technického muzea v Praze.

Rozhovor s Petrem Hadravou
Rozhovor s Petrem Hadravou
ST ČT24 16:00, 25. 8. 2009
V Keplerově muzeu bude k vidění jeho velkolepé dílo
To, že nejplodnější období strávil v Praze, nebyla náhoda. Před čtyřmi sty lety byla Praha centrem světové vědy a byla to zásluha panovníka Rudolfa II. Jeho rádci přivedli na císařský dvůr vědeckou elitu. Kepler tak pracoval s dalším špičkovým astronomem Tychonem Brahe. Císařský dvůr žil vědou a kulturou.
V Keplerově muzeu nebudou chybět repliky astronomických přístrojů
Nová expozice bude ve výstavní síni o rozloze kolem 22 metrů čtverečních v takzvaném Keplerově domě poblíž Karlova mostu. Informovat bude o astronomově životě, pobytu a práci v Praze. Budou v ní také repliky přístrojů, které používal. Na Keplerově domě je už nyní pamětní deska, která tohoto vědce připomíná.
V programu vědecké konference budou i výlety účastníků do Benátek nad Jizerou a rakouského Lince. V Linci Kepler rovněž působil, do středočeských Benátek zase jezdil navštěvovat dalšího významného astronoma, Dána Tychona Brahe, z jehož výsledků čerpal data pro své výpočty.