Krvavá lázeň v Mexiku: Drogové kartely postřílely 29 lidí za 24 hodin

Ciudad Juárez (Mexiko) - Nejméně 29 lidí bylo zabito za pouhých 24 hodin při střetech mezi drogovými kartely v severomexickém městě Ciudad Juárez. Tuto novou „krvavou lázeň“ zažilo nejnásilnější město v Mexiku od úterního večera do středečního rána. V celém Mexiku si boj drogových kartelů vyžádal téměř 23 000 obětí od roku 2006, kdy do úřadu nastoupil prezident Felipe Calderón, který označil boj proti pašerákům drog za národní prioritu.

Osm osob bylo zabito v baru, kam vpadlo komando ozbrojenců. Jeho členové si mezi zákazníky vybrali své oběti, vyvedli je na parkoviště a zastřelili. Šest mrtvých bylo mladších 24 let a dva byli nezletilí. Další čtyři mladíky vycházející z obchodu zabili ozbrojenci projíždějící kolem ve dvou vozech. Na místě policie sesbírala více než 50 střel.

Ciudad Juárez, kde žije 1,3 milionu obyvatel, leží na hranici se Spojenými státy a sousedí s americkým El Pasem. Město si získalo smutný primát coby nejkrvavější v Mexiku. Za poslední tři roky tu bylo zabito více než 4 000 lidí a jen samotný rok 2009 přidal k bilanci 2 500 vražd; letos už jich policie zaznamenala více než 800. Většina z nich je označována za vyřizování účtů mezi znepřátelenými drogovými gangy, které soupeří o lukrativní pašerácké trasy, po nichž do USA proudí především jihoamerický kokain.

Útoky narkomafie v Mexiku
Útoky narkomafie v Mexiku