Sesuvy mexické půdy jsou zatím bez obětí

Oaxaca de Juárez (Mexiko) - Sesuvy půdy na jihozápadě Mexika se přes dramatické první zprávy včetně spekulací o až tisíci mrtvých prý zatím obešly bez obětí. Informovaly o tom v noci na dnešek mexické úřady. Prudké deště v horách uvolnily v úterý půdu okolo Santa Maria Tlahuitoltepec, města s 9 000 obyvateli, které leží v chudé oblasti vzdálené asi čtyři hodiny jízdy od hlavního města mexického státu Oaxaca. Záchranáři pak uvedli, že ve městě a v jeho okolí zahynulo nejméně osm lidí a dalších přinejmenším 100 bylo pohřešováno.

Mexické úřady pak tuto bilanci znovu snížily. „Zatím nebyla potvrzena žádná úmrtí. Jedenáct lidí se pohřešuje,“ řekl guvernér státu Oaxaca Ulises Ruiz. Změněnou bilanci potvrdil také federální ministr vnitra Francisco Blake. Podle dřívějších zpráv hovořil Ruiz v místním rozhlase o čtyřech mrtvých.    

Deště do regionu přinesly bouře na západě Karibského moře. Části Mexika zažívají nejhorší sezonu dešťů v historii, která způsobila rozsáhlé záplavy a donutila tisíce lidí, aby opustily své domovy.