Propagátor nezdravého jídla si už obří hamburger nedá

Phoenix - Ve věku 29 let ve čtvrtek v arizonském Phoenixu zemřel Blair River, známý americký propagátor vysoce kalorické stravy a nezdravého způsobu života. River se stal tváří restaurantu Infarktový gril (Heart Attack Grill), který vstoupil do povědomí Američanů se svým pověstným menu tučných hamburgerů, mléčných koktejlů a hranolků smažených na sádle.

River zemřel na komplikace spojené se zápalem plic. Podle listu The Arizona Republic měl přitom velké životní plány, o vysoce kalorické stravě chtěl natočit propagační film. Pokud se zrovna nevěnoval svým nezdravým koníčkům, pracoval jako finanční poradce místní univerzity.

Někdejší arizonský šampion v zápase měřil dva metry a pět centimetrů a vážil 260 kilogramů. Heslem restaurantu, který propagoval, byl slogan „Pro dobrou chuť stojí zato i zemřít“.

Hitem jídelního lístku Infarktového grilu je hamburger nazvaný Čtyřnásobný bypass. Pokud ho návštěvník restaurace dokáže sníst, odveze ho servírka v uniformě zdravotní sestřičky na kolečkovém křesle k autu. A pokud je strávník opravdový labužník, dá si ještě na cestu kvalitní čokoládový koktejl vyrobený s pořádnou porcí másla.

Ale tím ještě Infarktový gril zdaleka nekončí. Lidé, kteří do podniku docházejí častěji a dotáhnou svou hmotnost až na 350 liber (asi 159 kg), mají veškeré jídlo gratis.

Perla jídelníčku Infarktového grilu
Perla jídelníčku Infarktového grilu