Australská policie zneškodnila muže, který přepadl justiční palác

Sydney - Australská policie po 12hodinovém vyjednávání zadržela muže, který dnes v doprovodu své jedenáctileté dcery pronikl do budovy justičního paláce v australském Sydney a tvrdil, že má u sebe výbušninu. Policie ale nepotvrdila, jestli u něj byla nálož skutečně nalezena. K soudní budově se dostavilo pět vozidel záchranné služby a hasiči. Policie okolní budovy evakuovala a vyklidila okolí.

Muž se po vniknutí do budovy na předměstí Parramatta objevil v jednom z oken se soudcovskou parukou na hlavě a před davy shromážděných novinářů na paruku demonstrativně plivl. Pak začal demolovat vybavení kanceláře, rozbíjel okna a vyhazoval ven telefonní přístroje.

Po 12 hodinách napjatá vyjednávání začala selhávat a dostala se podle policie do stádia, kdy bylo nutné zasáhnout. Policisté proto vnikli do budovy a muže zajali. Jeho totožnost ani případné požadavky zveřejněny nebyly. Dívka byla rozrušená, ale nezraněná.

K případu došlo necelý měsíc po přepadení milionářské vily v Sydney, při kterém útočník zavěsil na krk osmnáctileté dívky atrapu bomby. Padesátiletý australský obchodník Paul Peters byl později dopaden ve Spojených státech a nyní ho čeká vyhoštění do Austrálie.