O křeslo starosty britské metropole se očekává těsný souboj. Poslední průzkum veřejného mínění, který vypracoval institut YouGov, naznačuje, že Johnson mandát s 52 procenty obhájí. Vedle Johnsona a Livingstona se o úřad uchází pět dalších kandidátů.
Na území Anglie, Skotska a Walesu budou voliči vybírat 5 000 nových zástupců ve 181 městech a obcích. V Birminghamu, druhém největším britském městě, budou hlasovat také o tom, zda chtějí mít v budoucnu přímo voleného starostu.

Vstup Ivana Kytky
Vstup Ivana Kytky
S6 3.5.
Telefonát Jana Jůna
Premiér David Cameron vyzval voliče, aby netrestali místní kandidáty za celostátní problémy. Nicméně místní volby budou důležitým ukazatelem pocitů veřejnosti po dvou letech hlubokých škrtů a poté, co se Británie znovu propadla do recese.
Koalici může utěšovat, že vládní strany v Británii v hlasováních mezi parlamentními volbami pravidelně ztrácejí. Nicméně příliš velký propad by mohl podle médií dále oslabit důvěru v ekonomické plány vlády.
Podle listu Financial Times labouristé doufají v zisk aspoň 700 nových zastupitelů a chtěli by ovládnout velká města jako Cardiff, Southampton a Birmingham. Největším testem by však pro ně mohla být jejich tradiční bašta, skotské Glasgow, na které se zaměřuje Skotská národní strana.
Volební místnosti se uzavřou v jedenáct hodin večer středoevropského času. V některých městech se začnou sčítat hlasy hned, jinde až druhý den. První výsledky by tak měly být známy v pátek časně ráno, ale třeba v Londýně má být vítěz oficiálně znám až v pátek večer.