Létejte si, ale na úsměv a alkohol zapomeňte

Hongkong – Na usměvavé letušky s lahví tvrdého možná budou pasažéři hongkongské společnosti Cathay Pacific čekat marně. Tuto formu stávky během vánočních svátků navrhuje odborový svaz palubního personálu firmy, který požaduje po aerolinkách pětiprocentní zvýšení mezd.

Zdroj: www.cathaypacific.com/Wikipedia Autor: ČT24

Protestní akci šestitisícový svaz dnes odsouhlasil, o její formě a datu se ale bude ještě rozhodovat. „Bojkot by se mohl týkat úsměvů na cestující či podávání jistých druhů nápojů, například alkoholu, či podávání jídel,“ upřesnil generální tajemník odborového svazu stevardů a letušek Tsang Kwok-fung. „Znamená to, že nebudeme pasažérům bránit v dosažení jejich destinace, ale místo pětihvězdičkových služeb, za něž zaplatí, dostanou služby jen tříhvězdičkové. Budeme také extrémně přísně dodržovat pravidla, například budeme nekompromisně vykládat nadměrná zavazadla, což může způsobit zpoždění při odbavování, či dokonce zpoždění letů,“ varoval Tsang.

Odboráři požadují po aerolinkách Cathay Pacific pětiprocentní zvýšení mezd, ty jsou však v příštím roce ochotny zvýšit zaměstnancům platy pouze o dvě procenta. Odboráři na mimořádné schůzce aerolinie vyzvali, aby obnovily jednání, jinak kromě vánoční akce mohou přistoupit k plné stávce na Nový rok.