Neznámý útočník podpálil ve Švédsku mešitu

Stockholm Neznámý žhář zapálil mešitu ve švédském městě Eskilstuna. Zranil při tom pět lidí. K incidentu došlo v poledne, kdy byly v mešitě až dvě desítky lidí. Švédsko vede intenzivní debatu o imigraci. Především krajní pravice tvrdí, že jsou imigrační zákony příliš liberální.

Pachatel zaútočil ve chvíli, kdy se v mešitě nacházelo 15 až 20 lidí. Muslimský svatostánek stojí v přízemí budovy v převážně rezidenční části města. Na záběrech zveřejněných místními médii je vidět, jak z oken vychází kouř a šlehají plameny. „Svědek události uvedl, že viděl někoho, jak hází nějaký předmět do okna v domě, který slouží jako mešita. Následně vypukl požár,“ řekl podle mluvčí policie Lars Franzell. Žádný podezřelý zatím zadržen nebyl.
  
Franzell dodal, že pět zraněných bylo převezeno do nemocnice. Někteří mají potíže způsobené vdechnutým kouřem, jiní jsou pořezaní.
  
Debaty o imigrační politice vyvolala ve Švédsku krajní pravice. Ta požaduje, aby se o 90 procent snížil počet žadatelů o azyl, jimž je povolen pobyt v zemi. Hlavní politické strany ale trvají na tom, aby si Švédsko zachovalo svůj liberální přístup k imigraci.

/*json*/{"map":{"lat":59.367926513203045,"lng":16.50654844999997,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/