Američané ochutnají geneticky upravené lososy. Rostou dvakrát rychleji

Na talíře amerických strávníků se poprvé dostane živočich se změněnou DNA. Už příští rok zamíří na tamní trh geneticky upravený losos. Prodejce tvrdí, že vychovat dospělou rybu je dvakrát rychlejší než v přírodních podmínkách.

Video Horizont ČT24
video

Horizont ČT24: Geneticky upravení lososi

Uvnitř rozlehlého komplexu na venkově v Indianě se líhnou tisíce jiker lososa atlantského s DNA jiných druhů ryb. Jsou geneticky upravené, aby rostly rychleji, než to zařídila příroda. „Lososové mohou díky tomu růst po celý rok. V zimě, na podzim a stejně tak na jaře i v létě. To znamená, že místo tří let trvá vývoj do dospělého jedince pouze 18 měsíců,“ popisuje David Willer z Univerzity Cambridge.

„V době, kdy ryby bývají běžně přemístěny do mořských klecí, my pokračujeme s chovem v tancích se systémem, který čistí a cirkuluje vodu,“ popisuje manažer firmy AquaBounty Pete Bowyer. „Disponujeme mechanickou a biologickou filtrací a pracujeme také s plyny. Z vody odstraňujeme oxid uhličitý a přidáváme kyslík,“ dodává.

Chov je ekonomicky méně náročný, protože ryby spotřebují méně krmiva. Poté, co dosáhnou hmotnosti zhruba čtyři a půl kila, míří na stoly. Firma očekává, že z 90 tisíc jiker lososů přežije a vyroste 80 procent jedinců.

Úředně schváleno ke konzumaci

Losos z produkce této společnosti je první geneticky upravené zvíře schválené ve Spojených státech pro lidskou konzumaci. „Úřad pro kontrolu potravin a léčiv přezkoumal data. Závěry zní, že mezi tímto lososem a lososem atlantským neexistuje žádný rozdíl v bezpečnosti nebo výživové hodnotě,“ vysvětluje Greg Jaffe z Centra pro vědu ve veřejném zájmu.

Ve prospěch oboru pak vyznívá dekret podepsaný americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten federálním úřadům přikázal zjednodušit regulaci geneticky upravených rostlin a zvířat.

Kritici se však obávají, že nové technologie pro úpravu DNA mohou smazat jasné rozdíly mezi tím, co je a co není považováno za geneticky upravené potraviny. Upozorňují také na riziko úniku modifikované ryby z umělého chovu do volné přírody.