O kartu Opencard si lidé mohou požádat i ve speciálním autobusu

Praha - Zájemci o kartu Opencard, která má v příštích letech nahradit průkazku na cestování pražskou hromadnou dopravou, si o ni mohou tento týden požádat také ve speciálně upravených autobusech. V sobotu budou mimořádně až do půlnoci navíc otevřeny i přepážky ve Škodově paláci. Hlavní město lidem slíbilo, že pokud si do soboty o kartu požádají, budou mít nárok na desetiprocentní slevu na roční kupon na MHD.

Slevu dostanou lidé i tehdy, když jim bude karta doručena třeba až v říjnu nebo si kupon koupí až na konci roku. Zlevněnou roční jízdenku mohou získat také od 29. září do konce října v internetovém obchodě dopravního podniku.

Speciální autobus, který bude lidem v sobotu také promítat filmy, najdou zájemci do středy u stanice metra Anděl, ve čtvrtek a pátek pak u stanice Opatov. Otevřeno bude vždy od 8:00 do 20:00. V sobotu bude od 20:00 do 24:00 přistaven u metra Budějovická.

Karta Opencard držitelům v současné době slouží jako čtenářský průkaz do pražské městské knihovny, při placení parkovného v Praze 1 nebo při zjišťování dopravních přestupků, kterých se lidé na území hlavního města dopustili.