Rock Café bude mít prodlouženou nájemní smlouvu

Praha - Rok zkušebního provozu má za sebou zrekonstruovaný pražský klub Rock Café. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové kontroloři závažná pochybení neobjevili, a městská část tak s vedením podniku v dohledné době podepíše prodloužení nájemní smlouvy. Její konkrétní podmínky se zatím připravují. Pražský hudební klub byl po vynucené přestavbě a odhlučnění zkolaudován již počátkem března loňského roku. Rock Café má s radnicí uzavřenou platnou nájemní smlouvu, která vyprší za několik let. Představitelé klubu ale chtějí její prodloužení jako kompenzaci za dva roky, kdy nemohli pořádat koncerty.

Zdroj: Oficiální stránky klubu Rock Café Autor: Studio RAF

Po téměř dvou letech tak mohl opět pořádat koncerty, byť ve zkušebním provozu. Radnice tehdy uvedla, že pokud vyhodnocení kontrol bude kladné, tak zástupcům Rock Café prodlouží nájemní smlouvu. Zkušební provoz podniku skončil letos v březnu, vedení podniku ale k podpisu slibovaného kontraktu zatím přizváno nebylo. „Zatím nás ani nikdo neinformoval, jak dopadla jednotlivá měření hluku a kontroly, které tu za poslední rok byly,“ uvedl jednatel klubu Pavel Svoboda.

Současný stav sice podle Svobody fungování podniku nijak neomezuje, vedení klubu se ale zatím raději nepouští do nákupu nového vybavení a do dalších investic. Městská část ale s prodloužením smlouvy počítá. Podle mluvčí radnice se podepíše v dohledné době.

Rekonstrukce interiéru Rock Café
Zdroj: Oficiální stránky Rock Café
Autor: Studio RAF

Klub musel ukončit pořádání koncertů na jaře roku 2009. Obyvatelé domu si totiž stěžovali na hluk. Radnice proto podniku zakázala pořádat hudební produkce, což ale nelibě nesli příznivci klubu i někteří hudebníci. Za zachování klubu proto uspořádali demonstraci, na kterou přišly stovky lidí. Vedení radnice a magistrátu poté slíbilo, že odhlučnění za zhruba 20 milionů korun zaplatí. Prostory přitom již jednou za peníze radnice odhlučněny byly. Tehdejší stavební úpravy asi za pět milionů korun ale situaci paradoxně spíš zhoršily než zlepšily.