Pouhých 50 metrů stačilo, aby se vlaky v Žalhosticích srazily

Žalhostice (Litoměřicko) - V Žalhosticích na trati mezi Lovosicemi a Litoměřicemi dnes odpoledne vyjel osobní vlak proti druhému, který stál na stejné koleji. Zastavil se asi 50 metrů od něj. Na místě nebyl nikdo zraněn. „V 15:45 ve stanici Žalhostice jel osobní vlak na kolej obsazenou jiným osobním vlakem, který stál ve stanici,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Jeden z vlaků podle něj směřoval z České Lípy do Postoloprt, druhý z Lovosic do Litoměřic.

Strojvedoucí jedoucího vlaku použil rychlobrzdu. Věc se obešla bez zranění, příčiny nehody se na místě vyšetřují. „Pravděpodobnou příčinou bude lidské selhání, ale bude se prověřovat i funkce zabezpečovacího zařízení,“ uvedl Drápal.

Osobní dopravu na této trati zajišťují především motorové vlaky. Provoz na trati byl asi na hodinu a čtvrt přerušen. Zavedena byla kyvadlová autobusová doprava v úseku Litoměřice horní nádraží – Lovosice. „V 17:00 byl provoz na této trati obnoven,“ uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

/*json*/{"map":{"lat":50.530670501138,"lng":14.095802307129,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/