Magazín Objektiv získal ocenění v Chorvatsku

Praha - Cestovatelský magazín České televize Objektiv získal chorvatské ocenění Zlatna penkala. Cenu, jejíž název v překladu znamená „zlaté pero“, každoročně udílí novinářům a pořadům z celého světa Chorvatské turistické sdružení. O víkendu ji v Záhřebu převezme moderátorka a dramaturgyně pořadu Objektiv Vendula Krejčová.
Video Cenu získal Objektiv za díl věnovaný Chorvatsku
video

Cenu získal Objektiv za díl věnovaný Chorvatsku

„Vnímám to jako velkou poctu, protože se sem do Záhřebu na víkend sjeli novináři vytvářející podobně zaměřené cestovatelské magazíny z různých koutů světa,“ uvedla Krejčová ve Studiu 6. Kromě českého Objektivu ocenění získali pořady a novináři z Belgie, ze Švédska, Norska, Spojených států, Japonska nebo Ruska. Vítěze vybrala porota už dřív; mezi nominovanými návrhy figurovali pořady a tvůrci, kteří se snaží přibližovat život v Chorvatsku.  

Objektiv cenu získal za konkrétní podzimní díl, který byl celý věnovaný Chorvatsku. „Je to tedy ocenění nejen pro mě, ale hlavně pro ty z pravidelných přispěvatelů, kteří natáčeli reportáže právě do oceněného dílu,“ uvádí Krejčová. Z toho vyzdvihuje reportáž o hrnčířích na ostrově Iš Zbyňka Kňourka a Tibory Szilvasiho: „Autorům reportáže se opravdu podařilo vystihnout život na tom ostrově,“ chválí práci kolegů Krejčová. 

Nejstarší cestovatelský pořad Objektiv začala vysílat tehdejší Československá televize už v roce 1987. Rychle si získal velkou diváckou oblibu, kterou si udržel i přes několikerou proměnu koncepce i moderátorů. Původně zahraniční zpravodajka Vendula Krejčová, která chorvatskou cenu převezme, pořad moderuje už deset let.