Prezidentská debata: Špatná reklama pro ABC?

Filadelfie - ABC čelí kritice kvůli středeční debatě demokratických prezidentských kandidátů. Moderátoři pořadu podle komentátorů od počátku stranili Hillary Clintonové a více než o důležitá témata předvolebního boje, se zajímali o klepy ze života kandidátů. Po skončení pořadu byli dokonce vypískáni publikem, webové stránky televizní stanice zaplavily téměř okamžitě tisíce stížností.

Senátor Obama si později stěžoval na skutečnost, že směrodatná témata se začala probírat až po pětačtyřiceti minutách. V průběhu diskuse musel například odpovídat na otázky, týkající se jeho názorů na voliče z malých měst či vysvětlovat své vztahy ze šedesátých let.

„Chápeme, že otázky mohly být poněkud nepříjemné, ale reflektovaly události a témata kampaně v posledních několika týdnech,„ komentoval stížnosti Jeffrey Schneider, viceprezident ABC News. Odmítl také spekulace o propojení moderátora George Stephanopouluse a rodiny Clintonových: „Prokázal, že je novinářem první třídy, jehož předním zájmem je hledání pravdy.“

Mluvčí senátorky Clintonové Phil Singer hájí debatu s tím, že se „nepříjemné„ dotazy týkaly obou kandidátů. Manželka exprezidenta prý na rozdíl od svého soka odpovídala upřímě a nesnažila se odpovědim vyhnout. „Nakonec o své osobě vyvolal více otázek, než dokázal zodpovědět,“ dodal.