T-Mobile blokuje dětem nevhodný obsah v mobilech

Praha - Společnost T-Mobile zprovoznila službu Dětský zámek, která bezplatně blokuje nevhodný obsah v mobilním telefonu. Rodiče tak dostávají nástroj, který dětem omezí přístup k nevhodnému obsahu například s erotickou tematikou či násilím. Nastavení Dětského zámku lze provést prostřednictvím infolinky, zasláním SMS, přes samoobslužný internetový portál Můj T-Mobile nebo přímo na značkové prodejně T-Mobile. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Česká pobočka Vodafonu již loni spustila službu Dětský profil, která rodičům umožňuje zamezit dětem přístup z mobilu na nevhodné stránky s násilím nebo erotickými seznamkami a zároveň operátor blokuje nelegální stránky s dětskou pornografií na základě databáze britské Internet Watch Foundation. Telefónica na rozdíl od konkurence jde jiným směrem a místo blokování, které nepovažuje za dostatečné, se hodlá zaměřit na osvětu jak u dětí, tak u dospělých.

„Zprovoznění Dětského zámku je dalším krokem v našem úsilí o co nejvyšší ochranu dětí při používání mobilu. Tuto snahu považujeme za zcela zásadní součást programu společenské odpovědnosti,“ uvedla Jitka Chocová z T-Mobile.

Díky službě je možné zamezit z konkrétní SIM karty přístup ke službám či obsahu, které jsou nevhodné pro děti a mladistvé do 18 let. Dětský zámek je aktivní i při roamingu a kromě blokování obsahu jsou u daného čísla zablokovány také tzv. Premium SMS a na dané číslo nebudou zasílány ani nevhodné propagační SMS/MMS.