Desátá StarDance odtajňuje soutěžící. Jeviště za parket vymění Veronika Kubařová

Na podzim chystá Česká televize už podesáté oblíbenou taneční soutěž StarDance. Pro jubilejní ročník oslovila deset nových profesionálních tanečníků, kteří do kola vezmou opět deset známých osobností ze světa showbyznysu i sportu. Jména soutěžících odtajňuje ČT postupně. K biatlonistce Gabriele Koukalové a youtuberovi Karlu „Kovymu“ Kovářovi přibyla nově herečka Veronika Kubařová.

Video Podívejte se na seznámení Veroniky Kubařové a Dominika Vodičky
video

Podívejte se na seznámení Veroniky Kubařové a Dominika Vodičky

Zdroj: ČT

„Na začátku jsem tomu nemohla uvěřit a myslela jsem, že je to vtip. Ale když mi to docvaklo, rovnou jsem si řekla, že když to projde přes Dejvické divadlo, kvůli plánování, tak do toho půjdu. Spíš jsem se bála, aby nebyl zklamaný ten můj taneční partner,“ komentuje svou účast Veronika Kubařová.

Hereččiným tanečníkem bude Dominik Vodička. „Do StarDance jsem šel, protože jsem chtěl poznat nové lidi a vyzkoušet něco nového. Závodně už totiž společenské tance netančím, jsem sólistou Pražského komorního baletu,“ prozradil o sobě.

Youtuber Kovy: Těším se, že se naučím tancovat 

Dvaadvacetiletý Kovy se na svém kanále, který sleduje přes 760 tisíc lidí, věnuje i tématům, jako je politika nebo dezinformace. Aktuálně svou pozici influencera využívá ve prospěch kampaně proti šikaně. 

„Hlavně se těším, že se naučím tancovat. Aspoň v to doufám. Minulý rok jsem se byl na StarDance podívat jako divák, tak teď jsem zvědavý, jaké to bude z druhé strany. Docela mě překvapilo, kolik to zabere času, trénovat se začíná už v létě. Asi mě čeká ještě hodně překvapení,“ předpokládá Kovy. Zvládnout tance mu pomůže Veronika Lišková.

Video První setkání Kovyho s Veronikou Liškovou
video

Podívejte se: První setkání Kovyho s Veronikou Liškovou

Biatlonistka Koukalová: Ladné pohyby mi dělají problém

První oznámenou soutěžící byla Gabriela Koukalová. Biatlonistka nedávno ukončila sportovní kariéru, StarDance prý považuje za další životní výzvu. I když přiznává, že se nejprve obávala, že soutěž bude návratem k drilu, od něhož si dávala pauzu. Na sportovní zápřah se ale nakonec těší. 

„S tancem nemám velké zkušenosti, ale vím, že jsem pilná a cílevědomá, čili věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport a kvůli tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno pro to, abych se to naučila,“ slibuje dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka.

Video Podívejte se na první setkání Gabriely Koukalové a Martina Prágra
video

Podívejte se na první setkání Gabriely Koukalové a Martina Prágra

Zdroj: ČT

S nadsázkou dodává, že jako tanečního partnera si pro ni její manžel, badmintonista Petr Koukal, přál o hodně staršího tanečníka, který by mohl i kulhat. Na parketu nakonec utvoří pár s Martinem Prágrem. „Chtěl jsem sportovkyni, protože sám jsem také vášnivý sportovec. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ předpokládá tanečník.