Srdce nehasnou. Karel Gott nazpíval nový duet se svou dcerou

„Někdy se ví, co Bůh chystá…“ Těmito slovy začíná nový singl Karla Gotta, který nazpíval se svou starší dcerou Charlotte Ellou. Doprovodil ho i videoklipem. A nejen Bůh, ale i Gott ví, co se chystá – nová píseň Srdce nehasnou totiž předznamenává dvě speciální kolekce hitů populárního zpěváka, které vydavatelství Supraphon chystá k jeho osmdesátinám.

Video Klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly: Srdce nehasnou
video

Klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly: Srdce nehasnou

Zdroj: 2019 SUPRAPHON a.s.

Novou píseň napsal a otextoval frontman kapely Kryštof Richard Krajčo, finální podobu doladil pak s Petrem Harazinem ze skupiny Nebe. „Vystihl můj momentální pocit, co prožívám. Je to rozhovor pomalu stárnoucího otce, který má své zkušenosti a ví, co všechno ho může čekat, jaká překvapení, i třeba nemilá, s velmi mladou dcerkou,“ uvedl ke skladbě Gott.

Těší ho prý, že své dceři zanechává společnou písní určitou inspiraci. Charlotte Ella podle něho v duetu prokázala, že už je hotová zpěvačka. Skladba Srdce nehasnou je první, kterou Krajčo napsal pro někoho jiného než pro svou kapelu Kryštof.

Krajčo: Trochu jsem se bál

„Nikdy jsem pro nikoho jiného neskládal, a proto jsem se dokonce i trochu bál,“ přiznává Krajčo. „Každá píseň je pro mě totiž vždy takový malý klenot a já si říkal, že Karel by si zasloužil jeden takový ,vybroušený‘. A o to jsme se s pokorou všichni pokusili. Vznikla zpověď zralého moudrého muže, táty, který už ,ví, co se chystá‘. Byl jsem rád, že se Karlovi i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se zalíbí i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce,“ říká Krajčo.

Video Události v kultuře
video

Karel Gott: Ta píseň vystihla, co prožívám

Karla Gotta a jeho dceru doprovodil také na akustickou kytaru, spolu s dalšími muzikanty Lukášem Chromkem, Romanem Víchou, Janem Steinsdörferem a smyčcovým Unique Quartetem.

Singl předznamenává dvě speciální kolekce, které Supraphon chystá k osmdesátinám Karla Gotta. Významné jubileum oslaví „božský Kája“ 14. července. Přesně o měsíc dříve se k fanouškům dostane výběrový komplet Karel Gott 80/80, který obsahuje největší hity z let 1964 až 2019. Zároveň vychází box s patnácti CD, které pod názvem Karel Gott – singly připomenou tři sta Gottových písní.