Česko čekají poslední relativně teplé dny. Druhá půlka listopadu přinese noční mrazíky

Příští týden se budou denní teploty pohybovat kolem osmi stupňů Celsia. Pak však přijde mírné ochlazení a ve třetí listopadové dekádě se rtuť teploměru bude pohybovat jen kolem čtyř stupňů. V noci budou teploty dokonce klesat pod bod mrazu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ranní mráz v Krušných horách
Zdroj: Facebook Počasí ČT/ Libor Čihák Junior‎

Teplota vzduchu přes den se bude v následujícím týdnu pohybovat nejčastěji v rozmezí od sedmi do deseti stupňů. Noční minima budou mít hodnotu kolem pěti, koncem týdne kolem dvou stupňů.

Od 13. listopadu se zhruba o dva stupně ochladí a v noci už bude jen kolem nuly. Ochlazování bude pokračovat i v dalších dnech. Na přelomu listopadu a prosince by se ale mohlo velmi mírně oteplit.

Srážkově nebudou následující čtyři týdny vybočovat. „První a poslední týden se jeví průměrný až slabě nadprůměrný s průměrným týdenním úhrnem v rámci České republiky kolem 12 milimetrů,“ uvádí ČHMÚ.

Nejteplejší listopad byl před 11 lety

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 6. listopadu do 3. prosince je 2,8 stupně Celsia. Nejnižší průměr, minus 0,8 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 1965. Naopak nejtepleji bylo před jedenácti lety, kdy se průměr vyšplhal na 6,7 stupně. Průměrný úhrn srážek pro dané období je 44 milimetrů.

Video Mrazivé ráno v Krušných horách
video

Mrazivé ráno v Krušných horách

Zdroj: iReportér - Libor Čihák