Poslankyně Nytrová končí v ČSSD. Stěžuje si na politickou korupci

Poslankyně Pavlína Nytrová vystoupila k polovině loňského prosince z ČSSD. Ve svém prohlášení uvedla, že ji k odchodu vedlo fungování strany, která je podle ní prolezlá politickou korupcí od okresní až po celostátní úroveň. Poslankyně na sebe nejvíc upozornila loni v létě při debatě o novele o registrovaném partnerství, kdy mimo jiné řekla, že se homosexuálové budou snažit legalizovat sex s dětmi. Ve sněmovně chce zůstat až do voleb.

Nytrová v prohlášení také uvedla, že o svém kroku v úterý informovala předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku. „Hlavním důvodem jsou podivné způsoby, styl a nekalé praktiky, které v posledních letech bují v sociální demokracii,“ napsala.

Ve straně je podle ní politická korupce na všech úrovních. Projevuje se například „trafikami“ i podporou lidí, kteří v zastupitelstvech hlasují často v neprospěch voličů, vysvětlila. Poslankyně v prohlášení upozornila na několik problémů ve Frýdku-Místku, kde chtělo podle ní vedení města prosadit neveřejné tajné hlasování zastupitelstva či dochází k účelovému vzniku placených pozic předsedů výborů. 

Nytrová stranu viní za „malé domů“

Na celostátní úrovni podle ní uzavírají ministerstva poradenské smlouvy se členy ČSSD a spřízněnými osobami, a vyplácejí se tak peníze za práci, kterou mohou odvést zaměstnanci resortů.

„Dnes byla na poslaneckém klubu a
vůbec nepromluvila, slyším to poprvé - beru na vědomí.“

Roman Sklenák

Předseda klubu poslanců ČSSD
„Přesto, že jsem na popsané nešvary několik let opakovaně poukazovala, situace ve straně se nezměnila. Nekalé praktiky ji stále poškozují, ztrácí své voliče a pomalu a jistě se řítí na samotné politické dno,“ uvedla Nytrová.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ale slova Nytrové o politické korupci odmítl: „Je to dáno lokálním sporem této poslankyně s okresní organizací ČSSD ve Frýdku-Místku. Ona je s těmito lidmi už delší dobu ve sporu a v tuto chvíli se definitivně rozešli.“

Poslankyně se loni přes Sobotkovu výzvu za svá slova o homosexuálech neomluvila. Novinářům řekla, že její formulace sice byla tvrdá, ale že si za ní stojí. Chtěla podle svých slov upozornit na ohrožení tradiční rodiny. Zvýšený výskyt pedofilie a drogových a alkoholových závislostí u homosexuálů podle ní prokazují studie.