Podle ředitele úřadu Igora Němce porušil hotel zákon v několika bodech. „Úřad konstatoval porušení zákona na ochranu osobních údajů, a to zejména v informační povinnosti. Každý by měl být seznámem s tím, že jsou jeho osobní údaje zpracovávány,“ uvedl. Samotné nahrávání a uchovávání záznamu měl hotel nahlásit ÚOOÚ, což neučinil.
Ochranu nahraných záběrů úřad zkontrolovat nemohl. Záznam totiž získal s pomocí policisty pracovník civilní rozvědky a později se objevily na veřejnosti. „Policie to nyní vyšetřuje jako únik informací. Asi k němu došlo mimo hotel,“ řekl Němec.
Záznam schůzky Weigla a Šloufa unikl do médií. Někteří politici poté nařkli Hrad z toho, že se snažil získat pro prezidentského kandidáta ODS Václava Klause hlasy poslanců ČSSD. Premiér Mirek Topolánek ze zveřejnění nahrávky obvinil bývalého šéfa civilní rozvědky Karla Randáka a někdejšího mluvčího ministerstva spravedlnosti Petra Dimuna, který nyní spolupracuje se šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem. Randák a Dimun to popřeli. Případ nyní vyšetřují civilní rozvědky a Inspekce ministra vnitra.
Do vyšetřování zasáhl i Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, který něměl vést samostatné šetření, ale měl pouze za úkol zjistit některé speciální informace, které pak poskytl státnímu zástupci.
Generální ředitel hotelu Savoy Martin Novák před časem sdělil, že kamery byly v hotelu instalovány pro bezpečnost hostů a personálu. Nahraná data jsou údajně během několika dní bez archivace automaticky smazána a uvedené záběry nemohly být překopírovány ani exportovány.