Prezident poobědval s předsedy parlamentních komor

Praha - Prezident Václav Klaus se dnes sešel s předsedy obou komor parlamentu při tradičním novoročním obědě. Při tříkrálovém menu hovořil s šéfem Senátu Přemyslem Sobotkou (ODS) a Poslanecké sněmovny Miloslavem Vlčkem (ČSSD) o tématech týkajících se předsednictví EU, či o ratifikaci Lisabonské smlouvy.

Oba předsedové ujistili prezidenta, že Lisabonská smlouva se na pořadu jednání parlamentních komor objeví během února. Rovněž přislíbili, že se zasadí o to, aby probíhající předsednictví EU nezastínilio další legislativní práci Parlamentu.

Státníci ale při obědě hovořili také o aktuálních tématech domácí politiky. Přemysl Sobotka se vyjádřil k současnému návrhu lidovců na odvolání Miroslava Kalouska z postu ministra financí. Podle Sobotky patří Kalousek k nejschopnějším ministrům KDU-ČSL, což prý dokládá snížení schodku státního rozpočtu. Miloslav Vlček se nechal slyšet, že premiér by měl personální otázky svého kabinetu řešit bez nátlaku koaličních stran.

Chvíle rozhovoru státníkům zpříjemnilo hradní menu: jako předkrm gratinovaný ovčí sýr a krémová dýňová polévka, při hlavním chodu se podávala panenka z černého pyrenejského selete a za dezert posloužilo tiramisu.