Ostravská justice soudí muže kvůli vraždě prostitutky

Ostrava - Ostravský krajský soud se dnes začal zabývat loňskou vraždou čtyřiadvacetileté prostitutky. Obžalobě čelí o šest let starší Bronislav Zotyka z Ostravy. Podle žalobce měl mladou ženu ve svém bytě ubít, protože mu nechtěla vyhovět při sexu. Zotyka se ale hájí, že zabíjet nechtěl. Údajně ženě dal jen facku a ona se udeřila o hranu vany.

Zotyka, který je ženatý od roku 2005, služeb erotických salonů, privátů a eskortních služeb využíval často. Především v době, kdy jeho manželka byla na noční službě. Stejně tomu bylo i loni 26. června. Prostřednictvím inzerátu si objednal společnici do bytu. S mladou ženou souložil a když ji požádal o anální sex, žena odmítla.

Podle obžaloby ji pak šestkrát udeřil tupým předmětem, který se dosud nenašel, do zadní části hlavy. „Jednalo se o útok zjevně likvidační, vedený silnou intenzitou,“ uvedl v pitevním protokolu soudní znalec. Zotyka ale oponuje:„Dal jsem jí jen středně silnou facku. Stála ve vaně a sprchovala se. Spadla na záda a udeřila se do hlavy,“ uvedl ve své výpovědi obžalovaný. Další rány na hlavě oběti vysvětluje tím, že mu tělo několikrát vypadlo z rukou, když se jej snažil dostat z vany.

Tělo zabalil obžalovaný do igelitového pytle a ukryl ve sklepě. Tam jej nechal několik dnů, protože manželka byla doma. Během této doby normálně chodil do práce. Později si od kamaráda půjčil auto a tělo odvezl do lesa nedaleko Havířova. Kriminalistům při řešení této vraždy pomohla neopatrnost obžalovaného. Neuvědomil si fakt, že celý panelový dům, kde žije, střeží kamerový systém.

Na záznamu tak policisté viděli, jak obžalovaný s ženou vchází do domu a ráno odchází sám do práce. Kamera zachytila i to, jak z domu vynáší tělo zabalené do igelitových pytlů.

Obviněný odnáší tělo zavražděné
Obviněný odnáší tělo zavražděné