V Letňanech se sešli příznivci aut a tuningu

Praha - V pražských Letňanech proběhl 13. ročník výstavy Auto Praha. V sobotu se na výstavě sešli i příznivci tuningu a jejich sraz vyvrcholil tradiční spanilou jízdou Prahou. Před areálem PVA Letňany probíhaly po celý den exhibiční jízdy offroadů a čtyřkolek na mobilním terénním polygonu. V hale číslo 2 návštěvníci viděli výstavu designérů, ilustrátorů a konstruktérů Václava a Jiřího Krále, kde se dal zblízka prohlédnout i supersport MTX Tatra V8. Na pražské výstavě se představila i řada předváděcích a zánovních vozů všech typů a značek. Nechyběly také praktické ukázky renovace veteránů a mobilní technická kontrola pro ženy.

Zajímavostí na výstavě byl bezesporu supersport MTX Tatra V8, který původně projektoval Václav Král v roce 1986 pro záchranný systém Narex jako tzv. R vůz pro zajištění bezpečnosti závodů F1. Zároveň spolu s Metalexem plánoval vytvoření značkového šampionátu Tatra pro 25 těchto vozů. Tento zajímavý vůz byl celkem vyroben v sérii 5 kusů v dílnách firmy Metalex na počátku devadesátých let.

Tuningový sraz, který se letos konal již popáté, byl realizován jako doplňkový program motoristické výstavy Auto Praha. Návštěvníci si zde mohli na vlastní oči prohlédnout přehlídku tuningových novinek a vozů známých značek v neobvyklých úpravách.

Pro odvážlivce byla připravená adrenalinová jízda na polygonu ve vozech Hummer H2 za účasti profesionálních jezdců.

Mezi další doprovodné programy patřila i designérská showAuta Králů, kde designér Petr Nevřela pracoval přímo před zraky diváků na tvorbě exteriéru a interiéru vozu. V hale 7 probíhaly praktické ukázky renovace veteránů, stavba závodní buginy nebo renovace autolaku a poničeného interiéru. V hale 3 bylo po celou sobotu celostátní finále soutěže Formule 1.

Alfa Romeo Mito
Alfa Romeo Mito
Více fotek
  • Alfa Romeo Mito autor: Jaroslav Fiala, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/826/82551.jpg
  • Alfa Romeo 159 Sportwagon autor: Jaroslav Fiala, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/826/82550.jpg
  • Škoda Octavia Combi autor: Jaroslav Fiala, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/826/82552.jpg
  • Osobní dvoumístný sportovní prototyp s aerodynamickou karoserií navržen panem Václavem Králem a postaven v sérii 5. kusů v dílnách firmy Metalex na počátku devadesátých let. autor: Jaroslav Fiala, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/826/82516.jpg