Při srážce dvou aut u Chrudimi jeden mrtvý a čtyři zranění

Chrudim - Při srážce dvou aut mezi Chrudimí a obcí Kočí zemřel v sobotu vpodvečer osmnáctiletý řidič jednoho z vozů. Ve druhém automobilu se lehce zranil řidič a další tři spolujezdci. Informoval o tom operační důstojník hradecké krajské policie. Podle neoficiálních informací zemřeli o právě probíhajícím víkendu při dopravních nehodách už tři lidé. Policie varovala, že řidiči by měli být opatrní, neboť na silnicích se kvůli končícím letním školním prázdninám a návratu dětí a jejich rodičů z nich očekává větší provoz. Ten s sebou nese i větší riziko karambolů.

Mladý řidič Citroenu Saxo zřejmě kvůli velké rychlosti dostal v zatáčce smyk a vjel do protisměru, kde se bočně střetl se Škodou Fabia dvaatřicetiletého řidiče. Řidič citroenu byl ve voze sám. Nebyl připoutaný a zemřel na místě nehody.

U řidiče fabie policie dechovou zkouškou požití alkoholu před jízdou vyloučila. U mrtvého řidiče nařídila pitvu, bude také zkoumat technický stav citroenu. Škoda na obou autech činí asi 290 000 korun.