Bývalý ředitel liberecké policie Dvořák obviněn ze sedmi činů

Liberec - Bývalý okresní ředitel liberecké policie Miroslav Dvořák byl obžalován ze sedmi trestných činů, hrozí mu až osm let vězení. Krajský státní zástupce dnes předal soudu obžalobu dalších pěti lidí, tři z nich jsou vysocí policejní důstojníci a další dva jsou civilisté mimo policii, potvrdil státní zástupce Adam Bašný. Kdy bude nařízeno líčení bude záležet na soudci. Mezi trestnými činy, z kterých je Dvořák obžalován, jsou podvod, zneužití pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatků, porušování služebních povinností a zkreslování údajů o stavu hospodaření. Nejvyšší sazba, která Dvořákovi hrozí, je za přijímaní úplatků, kde může dostat až osm let vězení.

„Tři další policisté jsou obžalováni ze zneužití pravomoci veřejného činitele, za což jim hrozí až tři roky vězení,“ řekl Bašný. Současně v případu obžaloval i dva civilisty za napomáhání při zkreslování údajů o stavu hospodaření. Dva obžalovaní mimo policii zřejmě dodávali falešné faktury, za to teď mohou skončit až na dva roky za mřížemi.

Dvořák pracoval od 1. prosince 2003 do konce roku 2008 jako ředitel policie na Liberecku. Potom se stal vedoucím odboru vnější služby. Policejní inspekce ho zatkla loni v únoru přímo v budově okresního ředitelství. Zároveň zatkla i vedoucího dopravní policie na Liberecku Miroslava Valáška a Miroslava Kučeru z liberecké kriminální policie. Dvořák zůstal až do dubna ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky, další dva policisté byli vyšetřováni na svobodě. V průběhu vyšetřování se pak kauza rozrostla o další obviněné.