Havířov: Nový objezd, stará vozovka

Havířov – Moderně řešený kruhový objezd v Havířově je v provozu teprve od září, řidiče ale přesto trápí výtluky na silnici. Starou okružní křižovatku město loni na vlastní náklady rozšířilo a opatřilo světelnou signalizací, vozovka ale zůstala původní. Patří totiž státu a ten tehdy finanční prostředky na její opravu neměl.

„Ta cesta je v katastrofálním stavu, přitom je nová, takže jsem myslela, že to bude v pořádku,“ podivuje se současnému stavu křižovatky jedna z obyvatelek Havířova. Není jediná. Nová je ale jen vnější část kruhového objezdu, kterou město nechalo přistavět, aby už auta nemusela čekat na průjezd v kolonách. Havířov projekt přišel na 40 milionů korun.

„Již během stavby světelného kruhového objezdu jsme upozorňovali na to, že je třeba provést i opravu samotného povrchu vozovky, ale stát nám nepřispěl ani korunu, takže povrch je stále původní,“ vysvětlila mluvčí Havířova Jana Pondělíčková.

Video Reportáž Dagmar Famfulíkové
video

Reportáž Dagmar Famfulíkové

Řidiče tak čekají další dopravní komplikace. Ty první při modernizaci kruhového objezdu trvaly 2 měsíce. Na tu dobu ale Ředitelství silnic a dálnic opravu ve svých plánech nemělo. „Nepodíleli jsme se na okružní křižovatce u silnic 1/11 v Havířově z důvodu nedostatku finančních prostředků,“ potvrdila mluvčí ředitelství Nina Ledvinová.

Ředitelství silnic a dálnic se chystá povrch vozovky opravit během letošního roku, zatím na opravu ale od státu nedostalo peníze.

Velký kruhový objezd po rekonstrukci
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24