V sobotu večer vyjížděli zdravotníci do bytu ve Veletržní ulici, kde se kvůli vadnému kotli nadýchali plynu tři dospělí a čtyři děti. Děti ve věku od tří do osmi let a třiačtyřicetiletá žena byly převezeny do motolské nemocnice. Jednapadesátiletý muž skončil v Nemocnici Na Františku, šestadvacetiletou ženu převzali ve vážném stavu lékaři JIP v nemocnici Na Bulovce.
Podobná událost se odehrála také v neděli v Praze 9, kde se plynem z karmy přiotrávili pětiletá dívka a padesátiletý muž. Ve vážném stavu je záchranáři převezli do nemocnice. Dítě přijali lékaři dětské jednotky intenzivní péče v nemocnici Na Bulovce, muž skončil v Nemocnici Na Homolce. Od začátku roku evidují zdravotníci v metropoli už 26 podobných případů. Otrava kysličníkem uhelnatým ovšem může skončit i smrtí, loni zemřelo devět lidí.
Karma při ohřevu vody spaluje kyslík, který si nasává z místnosti. Zároveň se z nedokonale spáleného plynu uvolňuje kysličník uhelnatý, který se váže do krevního barviva člověka a zabírá tam místo kyslíku, který postupně vytlačuje. Člověk zmalátní, syčí mu v uších, buší mu srdce, může usnout nebo omdlít, zvracet, může ho bolet hlava. Při delším pobytu v místnosti nastává bezvědomí, zástava oběhu a smrt. Zimní počasí riziko násobí, protože ze špatně odvedeného kouřovodu se navíc spaliny mohou inverzí částečně vracet zpět do bytu, popisují záchranáři.