Po silnici R10 se projíždělo auto v protisměru

Praha - Vozidlo v protisměru dnes ráno zastavilo rychlostní komunikaci R10 mezi Prahou a Mladou Boleslaví. Policie do akce zapojila vrtulník, auto ale z nesprávného směru zmizelo. Řidič se zřejmě včas otočil do správného směru.

Podle policie řidič mířil v červeném autě značky Ford Fiesta směrem na Mladou Boleslav, po rychlostní silnici se ale řítil v jízdním pruhu na Prahu.

Policisté obdrželi zprávu o autě v protisměru kolem 8:45 a okamžitě poté uzavřeli dva dálniční sjezdy – v Radonicích a v Zápech. Po řidiči rovněž pátral policejní vrtulník, nicméně neúspěšně. „Předpokládáme, že se otočilo a pokračovalo zpátky směrem na Prahu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Video Telefonát Markéty Johnové
video

Telefonát Markéty Johnové

Na silnici R10 to není první případ, při kterém ostatní řidiče ohrožoval vůz v protisměru. Loni v červnu a červenci svědci zahlédli auta jedoucí v protisměru na 21. a 44. kilometru R10, v obou případech od Mladé Boleslavi na Prahu. Kromě vrtulníku vyrazily na R10 také hlídky v autech - jedni policisté jeli od Mladé Boleslavi a druzí jim mířili naproti od Prahy-východ. Žádné vozidlo ale nepotkali.

Nejznámější událostí je ale jízda Švýcara Saschy Spatara. Ten koncem května pod vlivem pervitinu ve vysoké rychlosti ujel v protisměru desítky kilometrů mezi Turnovem a Prahou. Policie ho zadržela až v Praze-Kbelích, cestou způsobil šest dopravních nehod, při nichž havarovalo devět vozidel. Soud cizinci nejdříve udělil podmínku, později trest zpřísnil na tři roky nepodmíněně. Mladík nicméně výkon trestu nenastopuil, letos v lednu ve Švýcarsku spáchal sebevraždu.