Ve vazbě se oběsil Petr Bezděkovský obviněný z vraždy Tofla

Olomouc – V olomoucké vazební věznici se v noci na dnešek oběsil jeden z obviněných mužů. Jeho totožnost sice zařízení odmítlo sdělit, podle informací ČTK by však mělo jít o Petra Bezděkovského, muže obviněného v souvislosti s vraždou bývalého policisty Michala Tofla. Tofl prý kolem sebe vytvořil po odchodu od policie skupinu bývalých kolegů, s nimiž vydíral podnikatele na jihu Moravy.

Pražský podnikatel Petr Pavel Bezděkovský byl na začátku června obviněn i z obecného ohrožení. Podle policie se podílel na zapálení masokombinátu Filex v Uherském Brodě. „Totožnost dotyčného nemohu sdělit. Jen mohu potvrdit, že v noci na dnešek obviněný sebevraždu spáchal. Bylo to oběšením,“ uvedla mluvčí věznice Markéta Zimová. Situaci odmítla blíže komentovat.

Úmrtí obviněného ve věznici se vyšetřuje, bližší okolnosti k jeho úmrtí zástupci věznice odmítli sdělit. Podle několika nezávislých zdrojů, které se však k případu nechtějí oficiálně vyjadřovat, byl obviněný ve vazbě kvůli podezření z vraždy bývalého policisty Michala Tofla zastřeleného v červnu 2010.

Podle policie si tehdy vraždu objednal čtyřicetiletý muž z Prahy, který také opatřil vražednou zbraň - útočnou automatickou pušku. Na vraždu si tehdy údajně najal dva muže z Brněnska.

Tofl údajně kolem sebe vytvořil po odchodu od policie skupinu bývalých kolegů, s nimiž vydíral podnikatele na jihu Moravy. Skupina údajně nejprve přišla s křivým obviněním některého z nich z ekonomických trestných činů. Pak gang nabídl, že za peníze zařídí odložení případu. Gang, podle dostupných informací 13členný, působil od roku 1998 do 2010. Podle policie požadované úplatky dosahovaly od desetitisíců až po miliony korun.