Meteorologé varují před silným větrem

Hradec Králové - Meteorologové varují před silným větrem, který bude vát ve vyšších polohách od rána až do zítřejších osmi hodin večer. V nárazech může dosahovat 130 kilometrů v hodině. Výstraha platí pro Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj. S varováním přišel Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Lidé by měli vynechat hřebenové túry.

Vichr zasáhne oblasti od 1 000 metrů nad mořem

"Na hřebenech Hrubého Jeseníku, Orlických a Jizerských hor se místy vyskytnou nárazy větru 25 až 30 metrů za sekundu (90 až 110 kilometrů za hodinu), na hřebenech Krkonoš, Jeseníků a Beskyd ojediněle kolem 35 metrů za sekundu (120 až 130 kilometrů za hodinu).

Na Českomoravské vrchovině a v přilehlých oblastech východních Čech se místy vyskytnou nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu (70 kilometrů za hodinu)," uvedl ČHMÚ.

Pozor si mají dát i řidiči

Během neděle by měl vítr od západu slábnout. Odborníci ale doporučují nevydávat se na horské túry, zejména do hřebenových partií. Řidiči by také měli přizpůsobit jízdu povětrnostní situaci, zejména při silných poryvech větru.

Video Reportáž a vstup Andrey Švubové
video

Reportáž a vstup Andrey Švubové