Bohyně kuchyně Nigella má potíže – a nejen s recepty

Londýn – Říká se jí Bohyně domácnosti. Nigella Lawsonová je jednou z nejznámějších autorek kuchařek na světě. Její televizní pořad koupily desítky televizních stanic. U soudu mezi jejím exmanželem a bývalými asistentkami teď ale vyhřezly tajnosti, se kterými se Nigella divákům svěřovat nechtěla. Podle obou stran sporu je totiž už léta závislá na drogách.

Nigella uchvátila diváky po celém světě svou přirozeností. Na rozdíl od mnoha jiných televizních kuchařů není perfekcionistka. „Jsem trochu netrpělivá, rozlévám věci, nemám vzdělání v oboru, vařím jako normální člověk,“ říká.

K dokonalosti měl vždy daleko i její osobní život. S otcem, bývalým ministrem ve vládách Margaret Thatcherové, si nejsou blízcí. Jeho kroky Lawsonová dokonce otevřeně kritizovala.  Matka, sestra i její první manžel zemřeli na rakovinu. Problémy s tím druhým vyšly najevo letos v červenci. Bulvární fotografové ji vyfotili v londýnské restauraci právě v okamžiku, kdy jí manžel svíral krk. Následoval rychlý rozvod.

Charles Saatchi míří k soudu
Zdroj: Ben Stevens/ČTK/ZUMA

Nigella byla zdrogovaná, asistentky mohly utrácet

Teď už bývalý manžel, multimilionář Charles Saatchi, žaluje asistentky za zpronevěru. Za čtyři roky měly z jeho karet bez svolení vyčerpat deset milionů dolarů. Italky Francesca a Elisabeth Grillovy se brání a světlo reflektorů obrací zpět na Lawsonovou.

„Obžalované trvají na tom, že věděly, že užívá zakázané drogy. V podstatě souhlasila s tímto utrácením, čemuž se rozumělo tak, že nebude vyzrazeno jejímu manželovi užívání drog,“ tvrdí teď právník asistentek.

Saatchi jim věří. V osobním e-mailu Lawsonové navíc vyčítá, že kokain brala spolu s dcerou: „Samozřejmě, že se z toho Grillovy vyvléknou. Byly jste tak zdrogované, že jste jim dovolily utratit, co chtěly.“

Sama Lawsonová se k obvinění nevyjadřuje. U soudu by měla promluvit příští týden. Fanoušky mezitím dál zásobuje recepty, hlavně těmi svátečními.

3 minuty
Horizont: Skandály kolem Nigelly Lawsonové
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Jaderná elektrárna v Záporoží má po půl roce přístup k síti

Ruskem okupovaná Záporožská jaderná elektrárna na Ukrajině získala po dokončení oprav druhého přenosového vedení poprvé po šesti měsících přístup k záložnímu napájení ze sítě. Píše to server Ukrajinska pravda s odkazem na zprávu Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE).
před 9 hhodinami

Před sto lety vznikly jednotky SS. Zavraždily čtrnáct milionů lidí

Nacistické oddíly SS vznikly před sto lety jako osobní stráž Adolfa Hitlera a vedení nacistické strany NSDAP. Z malé bojůvky, složené především z urostlých boxerů a bitkařů z mnichovských hospod a barů, se během dvaceti let vytvořila elitní jednotka nacistické moci, která se stala symbolem teroru, vyvražďování i holocaustu. SS se podle některých údajů podílela na vyvraždění až čtrnácti milionů lidí. V norimberském procesu byla označena jako zločinecká organizace.
před 12 hhodinami

Čína zrušila omezení vývozu některých vzácných kovů do USA

Čína zrušila omezení vývozu gallia, germania, antimonu a supertvrdých materiálů do Spojených států. Jedná se o důležité materiály pro výrobu polovodičů. Opatření platí od neděle do 27. listopadu 2026, píší tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu.
před 12 hhodinami

Valuty a více půjček. Válka mění přístup Ukrajinců k penězům

Válka značně zhoršuje finanční situaci Ukrajinců. Inflace zvedá ceny a obyvatelé napadené země chudnou. Často si proto berou půjčky a upřednostňují valuty. Rozšířilo se i využívání internetového bankovnictví, zjistila zpravodajka ČT Darja Stomatová.
před 14 hhodinami
Načítání...