Principál v šoku: Mráz mu zabil všechny účinkující

Berlín - Celá skupina účinkujících blešího cirkusu se stala obětí mrazivých teplot v Německu. Ředitel cirkusu Robert Birk byl šokován, když našel ve středu ráno všech 300 svých blech uvnitř přepravního boxu mrtvých. Parta bleších cirkusáků dokázala například táhnout miniaturní kočárek nebo roztočit kolotoč.

Vymrzlý cirkus musel okamžitě začít hledat nové účinkující, aby mohl vystoupit na festivalu pod širým nebem ve městě Mechernich-Kommern v západním Německu. Principál Birk se proto obrátil na svého dlouholetého přítele, univerzitního profesora z Düsseldorfu.

Světově uznávaný odborník na parazity na nic nečekal a okamžitě nešťastnému Birkovi osobně sehnal sedmdesátku nových blech. „Myslel jsem na všechny ty děti, které se na bleší cirkus tolik těšily. Proto jsem zavolal svým kolegům do Bavorska, kde jsou blechy chovány k vědeckým účelům,“ říká profesor.

Principál se teď musí pustit do výcviku nových svěřenců, aby s nimi stihl na festivalu vystoupit. „Doufám, že to zvládneme bez dalších katastrof,“ dodal s tím, že je to vůbec poprvé, co cirkus přišel o všechny blechy najednou.