Malý Mesiáš se musí přejmenovat, rozhodla soudkyně

Washington - Rodiče sedmiměsíčního chlapce čekalo nemilé překvapení, když jim soudkyně ve státě Tennessee na jihu USA nařídila, aby mu změnili křestní jméno. Malý Mesiáš tak má být dále Martinem. Rodiče se přitom na soud obrátili kvůli sporu o změnu příjmení. Podle soudkyně přísluší titul Mesiáš pouze Ježíši Kristu. Matka ale ještě nic nevzdává - chce se odvolat.

Soudkyně rozhodnutí odůvodnila tím, že by jméno Mesiáš mohlo dítěti způsobovat problémy, protože bude vyrůstat v komunitě, kde převažují věřící křesťané. „Mohlo by to přinést konflikty s mnoha lidmi,“ uvedla. „Slovo messiah (mesiáš) je titul a tento titul může nést jediná osoba, tou osobou je Ježíš Kristus,“ dodala.
   
Matka dítěte si ale myslí, že soudkyně udělala chybu, když jí nařídila změnit jméno kvůli vlastnímu náboženskému přesvědčení. Jméno si prý nevybrala kvůli významu, nýbrž kvůli zvukomalebnosti.

Po Spojených státech pobíhá řada malých Mesiášů
   
Křestní jméno Messiah není v USA příliš obvyklé, zároveň ale není ojedinělé. Loni bylo takto pojmenováno na 700 nově narozených dětí, připomíná server BBC News.

Vydáno pod