Policie dopadla na Zlínsku muže podezřelého ze znásilnění malé dívky

Zlín - Policisté dopadli na Zlínsku jednačtyřicetiletého muže podezřelého ze znásilnění šestileté dívky. Podle policistů minimálně dvakrát dívenku svlékl a přes její odpor jí sahal na genitálie. Soud muže okamžitě po obvinění poslal do vazby. Jde přitom o muže, který dívenku společně s její matkou vychovával. V minulosti byl již třináctkrát soudně trestán. Hrozí mu až 12 let vězení, uvedla krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Holčička se bála prozradit, co se doma děje

Policisté se o případu dozvěděli od kamarádky matky malého děvčátka, která jim své podezření nahlásila. „Holčička totiž nechtěla chodit domů a raději volný čas trávila s rodinami matčiných kamarádek. Jedné z nich pak prozradila, co všechno jí matčin partner dělal. Zároveň měla velké obavy, co se stane, když se tajemství prozradí,“ uvedla policejní mluvčí.

Muž dívence podle policistů vyhrožoval, že ji zabije a stáhne z kůže. „S nahou dívenkou si měl pohrávat dvakrát, jednou na pohovce, podruhé při společné koupeli, tedy když její matka nebyla doma nebo spala. Navíc ji svlečenou několikrát fotil na mobilní telefon,“ doplnila Macalíková.

Podle policistů podezřelý otčím všechno popíral a tvrdil, že má dívka bujnou fantazii. Uváděl také, že za podezřením může stát matka, která se s ním chtěla přes jeho nesouhlas rozvést. „Poté, co se v jeho telefonu našly fotografie nahé holčičky, připustil, že si ji párkrát vyfotil. Další vinu však stále neuznává,“ dodala krajská policejní mluvčí.

Podezřelý muž byl už několikrát trestán v minulosti

Muže zatkli policisté tento týden, pouze několik hodin od oznámení policii. Snažil se uniknout a uzamkl se ve svém bytě, který odmítal otevřít. Policisté museli rozlomit dveře a vniknout dovnitř. Pachatel byl v minulosti trestán především za krádeže, podvody nebo neplacení výživného.