Pecina si našel náhradu za Zajíčka, na vnitro nastoupí Chýlek

Praha - Ministr vnitra Martin Pecina už má náhradu za náměstka Zdeňka Zajíčka, který na funkci rezignoval kvůli omezení svých pravomocí na ministerstvu. Jeho nástupcem bude frýdecko-místecký zastupitel za ČSSD Jaroslav Chýlek. Uvedl to server iDnes. Chýlek prý do práce nastoupí už v pondělí.

Bývalého náměstka Zajíčka na vnitro nominovala ODS a měl na starosti elektronizaci veřejné správy. Úkolem Chýlka bude podle ministra Peciny dokončit projekt datových schránek a výběrových řízení na základní registry státní správy.

Chýlka už prý Pecina zná dlouhé roky a dlouhodobě s ním počítal někdy v budoucnosti. „Je z Frýdku-Místku, byli jsme v podstatě sousedi,“ uvedl ministr. Chýlek prý pracoval v oblasti informačních technologií, vlastnil firmu, kterou poté prodal, a nyní pracuje jako manažer v IT firmě. „Nemám pochybnosti, že projekt zvládne,“ řekl k jeho nominaci. Pecina zároveň popřel, že by měl už před odchodem Zajíčka připravené řešení, kdo jej nahradí. „Kdybych ho připravené měl, tak by pan nový náměstek nastoupil ihned.“ 

Exnáměstek Zajíček pracoval například na zavádění CzechPOINTů a projektu elektronických datových schránek v hodnotě miliard korun. Podle některých lidí chtěl mít Pecina (nominovaný ČSSD) pod kontrolou dotace z evropských fondů, kterými se zabýval právě Zajíček, a proto mu zmenšil pravomoci. Právě kvůli tomu se Zajíček rozhodl rezignovat. Po Zajíčkově odchodu občanští demokraté požadovali Pecinovo odstoupení. Premiér Jan Fischer se však svého ministra zastal.

CzechPoint
Zdroj: ČT24