Na mosteckém sídlišti vypadlo z okna v sedmém patře čtyřleté dítě

Most - Dnes odpoledne vypadl z balkónu jednoho z domů na mosteckém sídlišti Chánov čtyřletý chlapec. Podle mluvčí mostecké policie Aleny Bartošové jsou jeho zranění po pádu ze sedmého patra,vážná. Sanitka převezla dítě do mostecké nemocnice, odkud ho vrtulník přepravil na specializované pracoviště do nemocnice v Praze-Motole. Její mluvčí Eva Jurinová sdělila, že hoch leží na jednotce ARO a je ve vážném ohrožení života. Policisté zjišťují, jak dítě spadlo a zda jsou za nehodu zodpovědní rodiče. Matka, která je v pokročilém stádiu těhotenství, byla kvůli šoku také převezena do nemocnice.

Nehody, při kterých spadnou děti z velké výšky, se u nás i v cizině stávají a okolnosti, které takovou nehodu zaviní, jsou různé. Pětiletý chlapec z Mnichovic u Prahy vypadl z okna, když sledoval novoroční ohňostroj. Po pádu ze čtyř metrů byl při vědomí, ale krvácel z ucha. Byl převezen do nemocnice a později se uzdravil.

Tříletému chlapci, který spadl z druhého patra činžovního domu v Krnově na Bruntálsku, se nic nestalo. Měl štěstí, že pod okny byla hromada suti. I chlapec, který v Ostravě-Zábřehu vypadl ze třetího patra, vyvázl bez zranění. Po pádu se dokonce mohl sám pohybovat. Policisté zjistili, že dítě v pokoji ubytovny nechala matka, která pak tvrdila, že si jen odskočila na nákup.

Tragické následky měl případ, který se loni v červnu stal v pražské motolské nemocnici, kde se po pádu z okna zabil dvanáctiletý chlapec. Chlapec se zřítil z třicetimetrové výšky a zdravotníci mu už nedokázali pomoci. Hoch byl se svou matkou v nemocnici navštívit čtyřletou sestru. Policie případ vyšetřovala jako sebevraždu.

Podle lékařů je obecně možné, že člověk při souhře šťastných náhod může pád z výšky několika metrů přežít bez větších zdravotních následků. U dětí hraje výraznou roli i drobná tělesná konstrukce a jejich nízká hmotnost.

Nehody, u kterých se takto zraní děti, vyšetřuje policie a rodiče mohou být trestně stíháni. Například v roce 2004 kriminalisté obvinili rodiče devítiměsíčního kojence, který vypadl z balkonu v prvním patře panelového domu v Ostravě-Zábřehu. Chlapec pád přežil. Podle kriminalistů ale nehodu zavinili rodiče svou nepozorností. Čtyřiadvacetiletý pár proto obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Policie během adventu posiluje hlídky, aktivnější jsou ale i kapsáři

Ozbrojení policisté jsou tradiční a již standardní součástí bezpečnostních opatření během období adventu. Na řadě míst je doplňují i městští strážníci. Vlastní bezpečnostní opatření zavádějí i některá města. Například vjezdy na náměstí, kde jsou trhy, osazují zábranami. Podle policie jde nicméně v celé šíři o preventivní opatření.
před 41 mminutami

Klasickým restauracím přebírají zákazníky fastfoody. A přibývá jich

Restauracím rychlého občerstvení se v tuzemsku daří a podle provozovatelů pokladních systémů přebírají část zákazníků tradičním podnikům. Zavedené řetězce rozšiřují síť svých poboček a přicházejí i nové značky, které jsou zaměřené i na zdravější stravování. Provozovatelé i analytici očekávají další růst fastfoodového sektoru. Lidé podle nich stále častěji vyhledávají rychlost, jednoduchost a moderní prostředí.
před 2 hhodinami

Středula a Zajíček v Duelu ČT24 mluvili i o tom, že se Babiš vzdá Agrofertu

„Pokud bude sledovat obvyklé zahraniční modely, mělo by být dostatečné,“ zhodnotil avizované řešení střetu zájmů pravděpodobného budoucího premiéra Andreje Babiše (ANO) prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček (ODS). Babiš před pár dny uvedl, že akcie Agrofertu bude spravovat prostřednictvím trustové struktury nezávislý správce. Potomci předsedy ANO získají firmu až po jeho smrti. „Ten signál je jasný, ale je potřeba kontrolovat, jak svá slova bude Babiš praktikovat,“ poznamenal šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Hosté Duelu ČT24 moderovaného Martinem Řezníčkem debatovali také o průměrné mzdě či zadlužení státu.
před 2 hhodinami

Průzkum: Dle většiny lidí se Turek na ministra nehodí. Motoristé náhradu nehledají

„Je jasné, že polarizuje společnost,“ řekl v Otázkách Václava Moravce o nominantu na ministra životního prostředí Filipu Turkovi (za Motoristy) předseda poslaneckého klubu Motoristů Boris Šťastný. To potvrzuje i výzkum Kantaru CZ pro Českou televizi, v němž většina respondentů uvedla, že Turek není vhodným kandidátem na ministra. Podle ministra průmyslu v demisi Lukáše Vlčka (STAN) je Turek nekompetentní a do vlády nepatří. S europoslancem Alexandrem Vondrou (ODS) a místopředsedou sněmovny Patrikem Nacherem debatovali také o střetu zájmů Andreje Babiše (oba ANO) a rozpočtu.
14:53Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Turek na pondělní jednání s Pavlem ze zdravotních důvodů nedorazí, oznámil Hrad

Kandidát Motoristů na ministra životního prostředí Filip Turek v pondělí nedorazí na plánované jednání s prezidentem Petr Pavlem. V neděli pozdě odpoledne to oznámil Hrad s tím, že se Turek omluvil ze zdravotních důvodů. Dříve mluvčí Motoristů Barbora Šťastná uvedla, že poslanec podstupuje vyšetření a intenzivní medikaci.
16:49Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Zavoral a Novák diskutovali o možných změnách financování médií veřejné služby

Budoucí koaliční vláda ANO, SPD a Motoristů avizovala, že nahradí koncesionářské poplatky za veřejnoprávní média přímou platbou ze státního rozpočtu. Podle místopředsedy sněmovny Patrika Nachera (ANO) by změna mohla vstoupit v platnost nejdříve od roku 2027. O možných dopadech této změny v Otázkách Václava Moravce hovořili generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral a předseda Rady České televize (ČT) Karel Novák. Pozvání do pořadu nepřijali dva kritici současného modelu financování médií veřejné služby – místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov a někdejší předseda Rady ČT a současný radní Pavel Matocha.
před 6 hhodinami

Lyžování v Itálii se tuto zimu kvůli olympiádě citelně prodraží

V tuzemsku roste zájem o lyžování v Alpách. Letos se tam chystá o desetinu Čechů víc než loni, vyplývá z dat cestovních kanceláří a rezervačních platforem. Tuto sezonu si ale lyžaři budou muset připlatit. V době zimní olympiády, která v Itálii začíná 6. února, se v tamních střediscích zvýší ceny až na pětinásobky. Kvůli tomu se zvedá zájem i o menší lyžařské areály – a to i v sousedním Rakousku nebo ve Francii.
před 8 hhodinami

Čeští vědci by si měli více věřit, zaznělo v Událostech, komentářích z ekonomiky

České start-upy i zavedené společnosti vyvíjejí špičkové technologie, se kterými jsou úspěšné v tuzemsku i na mezinárodním poli. Stát se je snaží motivovat přímo prostřednictvím různých dotací, ale i nepřímo skrze daňové odpočty na výzkum a vývoj. Navzdory tomu se česká ekonomika v takzvaném indexu inovativnosti spíše propadá. O příčinách poklesu a možnostech zlepšení v Událostech, komentářích z ekonomiky debatovali výzkumnice z Technické univerzity Liberec Markéta Hujerová, výkonná ředitelka Czechitas Senta Čermáková a hlavní ekonom ČSOB Jan Bureš. Debatou provázely Vanda Kofroňová a Tereza Gleichová.
před 8 hhodinami
Načítání...