Moravu zasáhlo krupobití, na řadě jsou tropická vedra

Praha - Přes Moravu a Slezsko se přehnaly prudké bouřky spojené s intenzivními srážkami a krupobitím. Meteorologové vydali nejvyšší varování, aby lidé nevycházeli ven, a také upozornili na nebezpečí rozvodnění některých řek. To však naštěstí nenastalo. Nyní bouřka odchází přes Jeseníky mimo republiku. Ještě během zítřka musí Češi počítat s přeháňkami a bouřkami, pak ale bude rtuť teploměru strmě stoupat. Ve čtvrtek a v pátek by se dokonce teploty mohly pohybovat okolo 30stupňové hranice.

Po dnešních intenzivních bouřkách a přívalových deštích se budou nejvyšší teploty pohybovat v rozmezí 18 až 22 °C, na východě území kolem 24 °C. Mírný jižní vítr 2 až 5 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

V noci bude v Čechách od západu postupně oblačno až zataženo a místy déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší teploty 14 až 10 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. V úterý ráno přinese další frontální vlna stejné počasí i do Čech. Odpoledne se začne protrhávat oblačnost a teploty začnou stoupat.

Předpověď počasí pro nejbližší dny (zdroj: ČT24)

Od středy začnou teploty šplhat vzhůru

Od středy bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše, která přinese zřejmě nejteplejší dny letošního května, a teploty by se tak ve středu mohly dostat až k 26 stupňům. Ještě o dva stupně teplejší bude čtvrtek. Odpoledne ale začne znovu přibývat oblačnosti, která předznamená příchod zvlněné studené fronty od západu. Na západě Česka bude také ve čtvrtek večer místy pršet.

Nejteplejším dnem pak bude pátek, kdy se podle předpovědi mohou teploty přehoupnout i přes třicítku. O víkendu sice nebude tak horko, ale přesto se teploty budou držet nad 25 °C.