Březen nechá úřadovat zimu, v dubnu se už ale ohřejeme

Praha - Průměrná teplota v Česku do konce března zřejmě nepřesáhne šest stupňů Celsia. Výraznější oteplení by měl přinést až druhý týden v dubnu. Pozvolna by mělo ubývat i srážek. Právě končící týden je podle meteorologů jedním z nejchladnějších týdnů v tomto ročním období od roku 1951.

Začátkem příštího týdne přijde do Česka chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu. V pondělí bude oblačno až zataženo a od jihozápadu bude postupně přicházet sněžení. V nižších polohách se pak očekává déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Přeháňky, které mohou být ve vyšších polohách sněhové, potrvají až do neděle.

Teploty se na začátku týdne budou během dne pohybovat kolem 5 stupňů, na konci teploty vyšplhají až na 9 a při zmenšené oblačnosti až na 11 stupňů Celsia. Nejnižší noční teploty klesnou k -6 stupňům, ale postupně se budou zvyšovat.

Poslední březnový týden by měl být srážkově průměrný a teplotně podprůměrný. V dubnu by se ale mělo už postupně oteplovat. Druhý dubnový týden by měl být podle ČHMÚ s 60procentní pravděpodobností teplotně nadprůměrný. Od začátku dubna by mělo také ubýt srážek.

Vydáno pod