Štáb Znamení koně natáčel na brněnské „veterině“

I nad Slunečnou horou se někdy stáhnou mraky. Klára Horová (Tereza Voříšková) musela vzít koně Blue Mystery na Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Navzdory smutnému tématu byla na natáčení legrace, hlavně když se režisér Milan Cieslar rozhodl scény na ulici před veterinou točit za plného provozu.

„Pro mě je to bolestné, protože my jsme teď po hodně dlouhé době přišli o pejska,“ mluví o scénách u veterináře posmutněle Tereza. Přesto nebo možná právě proto si natáčení druhé řady Znamení koně parádně užívá: „Těšila jsem se na ty koně, psy i na lidi.“ I když si jako Klára na konci první série vzala Davida Horu (Richard Krajčo), ve dvojce se s ním paradoxně na natáčení příliš často nepotká: „Nechal mě samotnou na statku, zvládám tam všechno včetně kojení dětí a jeho rodiny,“ stěžuje si. I když se jí po Richardu Krajčovi jako kolegovi stýská, pochvaluje si nové herecké posily týmu: „Mě se asi nejvíce týká Honza Zadražil, který hraje Adama Mlynáře.“

Tereza Voříšková (zdroj: ČT24)

„Adam si kupuje koně, protože ho jenom baví, možná na ně sází. Má je ustájené na Slunečné hoře u Kláry a ta Klára se mu asi líbí, takže to zkouší, tak jak je zvyklý u žen ze svého okolí, což samozřejmě nefunguje,“ popisuje svou roli Jan Zadražil, který si ani nevšiml, že jej u natáčení scén před fakultou za plného provozu několikrát málem srazilo auto: „Myslím, že to pak funguje lépe, je to určitě reálnější. Je to standardní stresík, vždycky se všechno dělá rychle a že mě málem zajelo auto jsem si ani nevšiml,“ směje se.

Jan Zadražil (zdroj: ČT24)

Úplně z jiných důvodů než je přebíhání přes rušnou silnici musí být pořád ve střehu stájmistr a vedoucí výcviku herců a koní Vladimír Vopravil. „U scén s koňmi poslouchám a snažím se pomoci, upozorňuji na všechno, co může být řečeno špatně,“ vysvětluje a dodává, že na place musí být pořád, protože u scénáře rozhodně neplatí, co je psáno, to je dáno. „Ale teď, když se pohybujeme na půdě veterinární ordinace, doktorům se do toho neodvažuji mluvit, to ne,“ usmívá se při popisování svých odborných hranic.

Vladimír Vopravil (zdroj: ČT24)

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...