Sebemilenec soutěží v USA

Televizní film České televize Sebemilenec má šanci získat ocenění na filmovém festivalu v americkém Tiburonu, jehož 13. ročník se koná od 10. do 18. dubna 2014. Režisér Filip Renč tam odlétá právě dnes. Začátkem příštího týdne se k němu připojí herečka Simona Stašová. Ve snímku, natočeném v brněnském studiu ČT podle námětu spisovatelky Simony Monyové, hraje hlavní roli.

Příběh Libuše, které vstoupí do života vysněný Ota, je mrazivým vyprávěním o lásce, závislosti, strachu ze samoty a sobectví. Scénář podle námětu Simony Monyové napsali Eva Papoušková s Filipem Renčem. Autoři se kromě knížky nechali inspirovat i tragickým osudem zesnulé spisovatelky.

Silné psychodrama o citovém vydírání, nebezpečném, až patologickém vztahu mezi mužem a ženou, mělo na obrazovkách ČT premiéru loni v prosinci. Kromě Simony Stašové se v hlavní roli představil Jaromír Dulava. Ve filmu dále hrají Pavel Kříž, Naďa Konvalinková, Miluše Šplechtová a další herci.

 „Je to bezesporu herecký film, ve kterém jsem vsadil na schopnosti, možnosti a tvůrčí invence obou hlavních představitelů,“ říká Filip Renč, který v Tiburonu již bodoval před pěti lety s filmem Hlídač č. 47. „Sebemilence považuji za velice důležitý film,“ netají se režisér a dodává: „Věřím, že mnoha lidem otevřel oči a obětem domácího násilí dodal odvahu od násilníků odejít a vyhledat pomoc.“

„Taková prezentace naší práce je skvělá,“ zamýšlí se kreativní producent David Ziegelbauer a doplňuje: „Je třeba zdůraznit, že festival v Tiburonu je světová přehlídka filmů, které by mohly zaujmout americký trh. A jsem opravdu rád, že po Mužích v říji je Sebemilenec už druhým filmem z naší dílny, který byl nominován na tuto prestižní akci.“

Festivalová projekce Sebemilence je naplánovaná na 16. dubna, vítězné filmy oznámí porota o dva dny později.

Vydáno pod