Požár domu v Ústí na Přerovsku nepřežila žena

Ústí (přerovsko) – Noční požár domu v obci Ústí na Přerovsku nepřežila padesátiletá žena. Požárníci nalezli osobu již bez známek života. Utrpěla značné popáleniny, avšak smrt zřejmě způsobilo nadýchání zplodin z hoření. Příčina požáru se prozatím vyšetřuje, škodu policie předběžně odhadla na 2 miliony korun.

„Průzkumem byla v jedné z podkrovních místností nalezena osoba bez známek života. Hasiči ihned zahájili resuscitaci a následně ji předali přivolané lékařské pomoci,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle náměstka ředitele ZZS Olomouckého kraje Jana Weinberga však zdravotníci již nemohli ženě pomoci. „Utrpěla popáleniny na zhruba deseti procentech těla. Příčinou úmrtí ale bylo s největší pravděpodobností nadýchání zplodin z hoření. Přesnou příčinu stanoví pitva,“ uvedl Weinberg.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen krátce po 01:00. Hasiči museli kvůli dohašení ohnisek odkrýt část střešní krytiny, z místa vynesli zničené vybavení a zbytky ohořelé tepelné střešní izolace. „Požár se celkově podařilo zlikvidovat po třech hodinách. Na místě z preventivních důvodů zůstala místní dobrovolná jednotka,“ doplnil.

Reportáž Pavla Konečného (zdroj: ČT24)

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Požáry si v Olomouckém kraji letos vyžádaly už několik obětí. Hned na počátku kalendářního roku hasiči našli mrtvého muže a ženu při požáru nádražního domku v Drahanovicích. V lednu byl nalezen mrtvý muž také v hořící chatce na Olomoucku. Tragické následky měl i dubnový požár rodinného domu v Dubu nad Moravou na Olomoucku, zemřel tam jeho majitel. Loni při požárech v kraji zemřelo pět lidí a 50 jich bylo zraněno.