Jarní cena v plavání v Boskovicích

V sobotu 29. března se z městských lázní v Boskovicích ozývalo od rána veselé výskání dětí a rázné povely pořadatelů. Probíhal pátý ročník Jarní ceny města Boskovice v plavání. Akce trvala skoro pět hodin, disciplín bylo 29, počet startujících 142 v kategoriích chlapci a dívky ročník narození 1999 – 2006.

Všechny přivítala Mgr. Světlana Hrdličková: „Sešli jste se v hojném počtu, jsme rádi. Nástupem rozhodčích zahajuji pátý ročník Jarní ceny města Boskovic, současně slavíme malé výročí 55 let našeho plaveckého oddílu. Zdravím mezi námi závodníky z Kuřimi, z Blanska, Hustopečí, Vranova, dva týmy z Brna, z Vyškova, Hodonína a samozřejmě i domácí. Máme zde moderní výpočetní techniku a snímací panely, v cíli je třeba rázný dotyk, aby se čas zaznamenal. Přeji všem, aby se dařilo a padaly rekordy.“

A pak se boje rozběhly naplno. I nejmenší děti se snažily ze všech sil, aby neudělaly svým oddílům ostudu. Nad vším dohlíželi rozhodčí a hlavní startér Jan Horák. Ze všech stran se ozývalo mohutné povzbuzování. Bojovná atmosféra připomínala skutečnou Olympiádu.

Plavecké závody v Boskovicích
Zdroj: ČT24/Luboš Sušil

A jak to celé dopadlo?

Na devátém posledním místě skončil tým Aqt-So Vranová, osmý KPS Vyškov, sedmý FK Brno, šestý PKK Brno, pátý PKK Kuřim, čtvrtý Kou Hustopeče. Na bedně, tedy třetí OSP Hodonín, druhou příčku obsadil domácí oddíl MiBo DDM Boskovice a pro celkové vítězství si přijeli závodníci a závodnice z nedalekého Blanska.

Mgr. Světlana Hrdličková se rozloučila: „Děkuji všem za účast, byli jste skvělí. Budeme rádi, když se zde příští rok zase setkáme.“

Akci pořádal Plavecký oddíl DDM Boskovice, záštitu nad soutěží převzal MěÚ Boskovice.

Luboš Sušil, Boskovice