Jágr v Prostějově podpořil mladé tenisty

Prostějov - Jaromír Jágr po nedávném návratu ze zámoří do Česka stále bojuje s aklimatizací. Jednačtyřicetiletý hvězdný hokejista se domů vrátil poslední červencový den a hned se začal připravovat na novou sezonu, kterou stráví nově v týmu New Jersey Devils. Tradičně trénuje i v noci, dnes si ale Jágr odskočil do Prostějova, kde slavnostně zahájil mistrovství světa tenisových družstev hráčů do 14 let.

Na Hanou se mu ale moc nechtělo. „Když jsem se vrátil domů, tak jsem si řekl, že budu trávit většinu času tréninkem v Kladně. Mám před sebou pravděpodobně moji poslední sezonu. V ní bych nechtěl zklamat,“ řekl Jágr v Prostějově, kam přijel na otočku, když ho majitel společnosti TK Plus Miroslav Černošek nakonec přemluvil.

Setkání s tenisovými nadějemi hokejovou legendu potěšilo. Jágr přiznal, že na chvíli zatoužil vrátit se do jejich věku. „Čas se ale nedá zastavit. Pokud se mi nabídne příležitost předat zkušenosti, rád se o ně podělím. Tenis a hokej jsou sice rozdílné sporty, na oba je však třeba talent a tvrdá práce. To je důležité nejen ve sportu, ale ve všech činnostech,“ uvedl.

Po necelém týdnu pobytu v domácím prostředí se ještě Jágr nevyrovnal s časovým posunem. Momentálně dává při tréninku na řeč těla. Někdy se připravuje třífázově, jindy jde jen jednou na led. A tradičně na něj chodí i v noci. „Chodil bych na led i jindy než v noci, ale jindy není volný,“ pousmál se Jágr. Zároveň přiznal, že začátek přípravy na ledě byl těžký. „Měsíční pauza byla znát,“ řekl.

Jágr by se v nadcházející sezoně rád rozloučil s kariérou v NHL třetím triumfem ve Stanleyově poháru, k němuž měl letos blízko. Jeho Boston ve finále ale prohrál s Chicagem. Díky tomu bude slavná trofej v úterý k vidění v Kladně, v dresu Blackhawks se totiž ze slavné trofeje radoval Michael Frolík.

Jágr se ale na pohár podívat nepůjde. „Abych byl upřímný, už jsem Stanley Cup viděl,“ smál se Jágr. A už vážněji dodal: „Při vší úctě k Chicagu. Je to den těchto dvou hráčů, oni by si jej měli užít.“ Když vyhrál pohár on, možnost přivést jej do Čech ještě nebyla, dnes by ji prý asi ani nevyužil. „Prostě to nejsem já. Všechno by mělo být v mezích. Moc na oslavy nejsem. Mladší hráči to vidí jinak. Přeji jim, ať si to užijí,“ dodal Jágr.

Jágr provedl několik změn v přípravě (zdroj: ČT24)
Vydáno pod