Fotbalisté Slovácka po špatném výkonu prohráli počtvrté za sebou

Jablonec - Fotbalové Slovácko postupně prohospodařuje bodový náskok z podzimu. Po prohře v Jablonci jsou Moravané už jen pět bodů nad sestupovými příčkami. K třiadvaceti podzimním bodům totiž na jaře zatím přidali jediný.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec označil výkon svých svěřenců za hrůzostrašný. „Bylo to strašidelné. Divím se, že hráči jsou schopni jít do autobusu, protože stud musí být veliký. Naše hra neměla základní parametry fotbalu, chyběla tam bojovnost, nasazení odhodlání o dodržovaní taktických pokynů nemluvě,“ kritizoval Habanec své hráče.

Bere to jako nejhorší zápas od svého srpnového příchodu do Slovácka. „Rozhodně to byl nejhorší a nejodevzdanější zápas pod mým velením. Domácím jsme vše zjednodušili. Byli jsme prakticky neškodní, vyjma dvou tří závarů v jabloneckém území. Je to varování, body potřebujeme, čeká nás těžká série a takovými výkony je nezískáme,“ dodal Habanec.

Studio fotbal (zdroj: ČT24)

Naopak trenéra Jablonce Václava Kotala těšila produktivita. „Nám se povedl vstup do utkání, kdy jsme převahu dokázali proměnit v góly, což nám v minulosti chybělo. V prvním poločase jsme si vytvořili komfortní náskok, který jsme ve druhé půli zvýšili. Jsem spokojen, aktivně hrála útočná řada včetně středových záložníků, a to nám přineslo zasloužené vítězství,“ hodnotil Kotal.

Jen ho trochu mrzelo, že ve druhé půli už jeho svěřenci nebyli schopni pokračovat v nastoleném trendu. „Ve druhém poločase jsme nadále chtěli hrát aktivně dopředu, ale hráči se asi podvědomě šetřili na středeční pohárovou odvetu v Plzni. I z mého pohledu jsme v záloze zbytečně dlouho kombinovali, což je škoda,“ dodal.

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 4:1 (3:0)

Branky: 14. Vaněk, 32. Kopic, 38. vlastní Košút, 48. Piták - 87. Košút. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Kříž. ŽK: Košút, Kordula (oba Slovácko). Diváci: 2235.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Štochl, Novák - Kopic (81. Jurča), Vaněk, Piták (76. Pázler), Loučka, Zoubele (71. Eliáš) - Třešňák. Trenér: Kotal.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Kubáň, Košút - Kordula, Daníček, Valenta (65. Volešák) - Skalák, Kovář (46. Došek), Kerbr (46. Hlúpik). Trenér: Habanec.