Florbalové smečky Panterů i Buldoků se dočkaly nových trenérů

Brno, Otrokovice – Ve znamení změn byla letní přestávka pro oba extraligové florbalové týmy z regionu. Jak brněnští Bulldogs, tak otrokovičtí Panthers vstoupí do sezóny s novým trenérem. Změny se nevyhnuly ani hráčským soupiskám.

Hledání náhrady za kapitána a vůdce týmu Martina Koutného čeká brněnské florbalisty. Zkušený hráč totiž odchází za studiem do Švýcarska. Na zahraniční univerzity míří i hráči širšího kádru Jirásek a Večeřa. Buldoci naopak i nadále mohou počítat se svým nejzkušenějším hráčem - obráncem Liborem Schneiderem. V kolonce příchodů se pak objevují hlavně jména z první ligy. „Kádr řešil především sportovní manažer, protože jsem tady nový, hráče jsem vloni příliš neviděl. Předpokládám, že určení nového kapitána bude záležitostí realizačního týmu,“ vysvětlil trenér Jan Nízner.

I ten je u družstva novou tváří. Netradičně navíc přechází k florbalu přímo z hokejové kabiny, dosud totiž Nízner působil jako trenér ve sportovních třídách brněnské Komety. Velké změny se ale nebojí. „Sice občas říkám míčku puk nebo kotouč a pletou se mi i další věci, ale myslím si, že to nějak zvládneme,“ usmívá se brněnský kouč.

Rozhovor s trenérem Janem Níznerem (zdroj: ČT24)

Níznerovi budou na lavičce pomáhat Rudolf Škrabal a Roman Býtešník. Buldoci chtějí v nadcházející sezóně opět zaútočit na semifinále extraligy. Svoje síly poprvé naostro prověří při srpnovém turnaji Czech Open.

Do již druhé extraligové sezóny vstoupí také loňský nováček z Otrokovic. Ten se při své premiéře ukázal ve velmi sympatickém světle. Na loňské výkony bude chtít navázat a zopakovat postup do play-off. Už u toho ale nebude jeden ze strůjců „otrokovického zázraku“ trenér Jan Holovka, který s klubem neprodloužil smlouvu.

Na jeho místo nastoupí trenérský tandem Martin Hájek – Aleš Prudký. I Otrokovice tak vyzkouší trenéra se zkušenostmi z jiného sportu. Aleš Prudký působil jako kondiční trenér u házenkářek Veselí nad Moravou. „Je vidět, že kluci tady prahnou po úspěchu a věnují florbalu hodně času. O ambicích jsme nikde zatím nemluvili, ale rádi bychom skončili lépe než vloni,“ řekl Hájek.

Rozhovor s trenéry Martinem Hájkem a Alešem Prudkým (zdroj: ČT24)

Po velké obměně kádru před loňskou sezónou letos už žádné zemětřesení v sestavě nepřišlo. Tým by se tak měl stabilizovat a ještě více utužit dobrou kolektivní soudržnost. Také Otrokovice míří na Czech Open. Jejich úspěšné loňské účinkování v nejvyšší domácí soutěži jim vyneslo účast v elitní kategorii prestižního mezinárodního turnaje.