Dnešní nehody v Brně: v hlavní roli autobus

Brno - Kluzká vozovka, sníh, ale i sněhová břečka byly dnes důvodem mnoha „malých“ dopravních nehod po celém kraji. Bouralo se téměř všude a mohla za to i nepřiměřená rychlost některých řidičů. Jedna z prvních nehod, která zablokovala silnici k Fakultní nemocnici Brno, se stala před osmou hodinou ráno. Havaroval autobus městské hromadné dopravy.

Kombinace kluzké vozovky a ne zcela funkčních brzd způsobila dnes ráno nehodu autobusu městské hromadné dopravy. Autobus při zastavení v kopci v Jihlavské ulici u Ústředního hřbitova začal po kluzké vozovce couvat a bokem narazil do stromu. Ve voze v tu dobu nebyl žádný cestující, nehodu tak odneslo jen jedno vysklené okno. Autobus ale zablokoval jeden jízdní pruh, a tak dopravu na frekventovakané komunikaci museli řídit policisté. V kolonách, které se začaly ihned tvořit, si řidiči počkali zhruba 10 minut.

Další dopravní nehoda autobusu městské hromadné dopravy a osobního auta se krátce po 10. hodině stala na ulici Křižíkova. Řidič mercedesu nedal přednost autubusu vyjíždějícímu ze zastávky. Při střetu popraskaly jen plasty nárazníků.

Nahrávám video
Reportáž Elišky Bučinové
Zdroj: ČT24

I při ostatních drobných dopravních nehodách nebyl nikdo zraněn, vždy šlo jen o pomačkané plechy. Lehce zraněna byla pouze chodkyně, která se kvůli vlastní neopatrnosti střetla na Staré osadě s projíždějícím autobusem.

  • Nehoda autobusu u Ústředního hřbitova autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2156/215505.jpg
  • Nehoda autobusu v Brně autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2156/215502.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Načítání...