Cyklistická sezona odstartuje závodem horských kol Primavera

Hrušovany nad Jevišovkou (Znojemsko) - Závodní cyklistická sezona odstartuje tuto sobotu v Hrušovanech nad Jevišovkou závodem Primavera Bike. V nejteplejším koutu republiky na jihu Moravy čeká vyznavače horských kol v hlavním závodě 60 kilometrů dlouhá trať. Pro další cyklistické nadšence je připraven okruh v délce 30 kilometrů i kratší tratě pro nejmladší kategorie dětí.

Trať vede po cyklostezkách Znojemska a Břeclavska i na šotolině podél řeky Dyje. „Na startu budou kromě českých rekreačních i závodních jezdců také rakouští cyklisté. Recipročně si naopak budou moci v neděli 1. dubna čeští cyklisté vyzkoušet své síly na rakouské straně řeky Dyje v závodě Steinberg Trophy,“ uvedl předseda organizačního výboru Primavery Jan Šedivý.

Česká Primavera v Hrušovanech nad Jevišovkou bude mít v sobotu na programu jubilejní desátý ročník. Myšlenka pořádat tento závod se zrodila v roce 2003 po pohřbu prvního českého vítěze Závodu míru Jana Veselého. 

S nápadem tehdy přišli další dva úspěšní čeští cyklisté Jan Smolík, který vyhrál Závod míru v roce 1964, a Karel Vávra, jenž ve stejném závodě obsadil o čtyři roky později druhé místo. Oba v nedaleké obci Jevišovka chalupaří a rovinatý terén v pohraniční oblasti s Rakouskem považují za ideální místo pro první závody v nové sezoně.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...