Brno chce ušetřit náklady za internet elektronickou aukcí

Brno - Po elektřině a plynu se Brno rozhodlo ušetřit náklady na internet a telefony prostřednictvím elektronické aukce. Stejným způsobem se podařilo snížit cenu za plyn a elektřinu zhruba o deset milionů korun. Podle primátora Romana Onderky (ČSSD) se k aukci mobilních a datových služeb připojí i 29 městských organizací. Mobilní telefony používá většina ze zhruba 1300 úředníků, objem datových služeb je podle Onderky obrovský. Výše úspory by mohla být kolem 20 procent, řekl dnes novinářům primátor.

Záměr nakoupit mobilní a datové služby prostřednictvím elektronické aukce schválili tento týden radní. „V poslední době jsme uspořádali dvě internetové aukce týkající se plynu a elektřiny a podařilo se dosáhnout zajímavé úspory. Myslím si, že toto je cesta, kterou musíme nastavit vzhledem k nedostatku financí,“ řekl Onderka. Úspora za telefony a internet by se měla podle něj týkat už příštího roku.

Prostřednictvím elektronických aukcí šetří náklady za energie a služby stále více měst v ČR. Některé z nich umožňují i domácnostem a firmám, aby se do aukcí zapojily také a ušetřily. Na Brněnsku mají podobnou možnost lidé ze Židlochovic, uspoří tak zhruba pětinu nákladů. K aukci plynu pro příští rok se na konci dubna připojilo na 200 domácností z 1500.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...